24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn to jedyne polskie miasto w tym zestawieniu! Zaskakujący ranking brytyjskich dziennikarzy

WiadomościOlsztyn to jedyne polskie miasto w tym zestawieniu! Zaskakujący ranking brytyjskich dziennikarzy

02O tym, że stolicę Warmii i Mazur warto odwiedzić słyszymy często od gości przybywających w ostatnich latach do naszego miasta. Okazuje się, że podobne spostrzeżenia mają też zagraniczni dziennikarze.

reklama

Lody we włoskich Alpach, dzikie lasy wschodniego Sussex, wędrówki z psami husky w Finlandii, piwne propozycje Belgii – to tylko niektóre wskazania autorów piszących dla brytyjskiego The Guardian. W podróżniczych propozycjach swoje miejsce znalazł też Olsztyn.

– W tym roku pierwszy raz odwiedziłem Polskę, choć była to wizyta spóźniona – pisze w notce dziennikarz Dixie Wills. – Odkryłem, że naprawdę bardzo podoba mi się Olsztyn, małe miasto w północno-wschodniej części kraju, nad rzeką Łyną. Z Wielkiej Brytanii dojechałem tam pociągiem.

reklama

Dalej autor przypomina, że Olsztyn jest miejscem urodzenia światowej sławy architekta Ericha Mendelsohna, podkreśla walory przyrodnicze miasta, szczególnie sprzyjające uprawianiu sportów wodnych i pieszych wędrówek, a także komplementuje piwo z Browaru Kormoran.

– Sercem miasta jest mieszanka parków i staromiejskich uliczek – dodaje. – Wśród średniowiecznych budynków na uwagę zasługuje zamek, w którym pracował Mikołaj Kopernik.

W sumie w oryginalnym zestawieniu znalazło się ponad 20 miejsc z całego świata, głównie z Europy.

reklama

[oryginalny artykuł w “The Guardian”]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
janush
31 stycznia 2020 21:17

Dobrze że Grzymowicz uwolnił przestrzeń na starówce – będzie gdzie przyjmować turystów. Może w końcu staniemy się miastem turystycznym 🙂

Anonim
31 stycznia 2020 19:27

Źródło? Gdzie TE zestawienie jest? Ah te rzetelne dziennikarstwo…

Polecane
Ogłoszenia