Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-2 C
Olsztyn
czwartek, 13 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyn to jedyne polskie miasto w tym zestawieniu! Zaskakujący ranking brytyjskich dziennikarzy

reklama

02O tym, że stolicę Warmii i Mazur warto odwiedzić słyszymy często od gości przybywających w ostatnich latach do naszego miasta. Okazuje się, że podobne spostrzeżenia mają też zagraniczni dziennikarze.

Lody we włoskich Alpach, dzikie lasy wschodniego Sussex, wędrówki z psami husky w Finlandii, piwne propozycje Belgii – to tylko niektóre wskazania autorów piszących dla brytyjskiego The Guardian. W podróżniczych propozycjach swoje miejsce znalazł też Olsztyn.

– W tym roku pierwszy raz odwiedziłem Polskę, choć była to wizyta spóźniona – pisze w notce dziennikarz Dixie Wills. – Odkryłem, że naprawdę bardzo podoba mi się Olsztyn, małe miasto w północno-wschodniej części kraju, nad rzeką Łyną. Z Wielkiej Brytanii dojechałem tam pociągiem.

reklama

Dalej autor przypomina, że Olsztyn jest miejscem urodzenia światowej sławy architekta Ericha Mendelsohna, podkreśla walory przyrodnicze miasta, szczególnie sprzyjające uprawianiu sportów wodnych i pieszych wędrówek, a także komplementuje piwo z Browaru Kormoran.

– Sercem miasta jest mieszanka parków i staromiejskich uliczek – dodaje. – Wśród średniowiecznych budynków na uwagę zasługuje zamek, w którym pracował Mikołaj Kopernik.

W sumie w oryginalnym zestawieniu znalazło się ponad 20 miejsc z całego świata, głównie z Europy.

[oryginalny artykuł w „The Guardian”]

reklama

luty, 2020

28LUT18:0050 TWARZY TINDERAGaleria DOBRO, Stare Miasto 24/25Kategoria wydarzenia:Darmowe,Rozrywka,Styl życia

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze że Grzymowicz uwolnił przestrzeń na starówce – będzie gdzie przyjmować turystów. Może w końcu staniemy się miastem turystycznym 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X