fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 5 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn to jedyne polskie miasto w tym zestawieniu! Zaskakujący ranking brytyjskich dziennikarzy

02O tym, że stolicę Warmii i Mazur warto odwiedzić słyszymy często od gości przybywających w ostatnich latach do naszego miasta. Okazuje się, że podobne spostrzeżenia mają też zagraniczni dziennikarze.

Lody we włoskich Alpach, dzikie lasy wschodniego Sussex, wędrówki z psami husky w Finlandii, piwne propozycje Belgii – to tylko niektóre wskazania autorów piszących dla brytyjskiego The Guardian. W podróżniczych propozycjach swoje miejsce znalazł też Olsztyn.

– W tym roku pierwszy raz odwiedziłem Polskę, choć była to wizyta spóźniona – pisze w notce dziennikarz Dixie Wills. – Odkryłem, że naprawdę bardzo podoba mi się Olsztyn, małe miasto w północno-wschodniej części kraju, nad rzeką Łyną. Z Wielkiej Brytanii dojechałem tam pociągiem.

Dalej autor przypomina, że Olsztyn jest miejscem urodzenia światowej sławy architekta Ericha Mendelsohna, podkreśla walory przyrodnicze miasta, szczególnie sprzyjające uprawianiu sportów wodnych i pieszych wędrówek, a także komplementuje piwo z Browaru Kormoran.

– Sercem miasta jest mieszanka parków i staromiejskich uliczek – dodaje. – Wśród średniowiecznych budynków na uwagę zasługuje zamek, w którym pracował Mikołaj Kopernik.

W sumie w oryginalnym zestawieniu znalazło się ponad 20 miejsc z całego świata, głównie z Europy.

[oryginalny artykuł w „The Guardian”]

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze że Grzymowicz uwolnił przestrzeń na starówce – będzie gdzie przyjmować turystów. Może w końcu staniemy się miastem turystycznym 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...