17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

16-latek i 17-latek na widok policji zaczęli uciekać. Starszemu grozi nawet 10 lat więzienia

Wiadomości16-latek i 17-latek na widok policji zaczęli uciekać. Starszemu grozi nawet 10...

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie miasta. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zatrzymani młodzieńcy byli nietrzeźwi. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

reklama

W środę w nocy (22.01) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast został wysłany policyjny patrol, który na miejscu zastał wybitą szybę w placówce handlowej, a w jej pobliżu dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli uciekać na widok radiowozu. Funkcjonariusze po krótkim pościgu pieszym zatrzymali dwie osoby. Okazali się nimi 17 i 16-letni mieszkańcy gminy Biskupiec. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że byli nietrzeźwi – 17-latek miał blisko 1,5 promila, a 16-latek prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu obaj zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci wyjaśniają również okoliczności w jakich mieli dostęp do alkoholu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane