fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

16-latek i 17-latek na widok policji zaczęli uciekać. Starszemu grozi nawet 10 lat więzienia

reklama

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie miasta. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zatrzymani młodzieńcy byli nietrzeźwi. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W środę w nocy (22.01) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast został wysłany policyjny patrol, który na miejscu zastał wybitą szybę w placówce handlowej, a w jej pobliżu dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli uciekać na widok radiowozu. Funkcjonariusze po krótkim pościgu pieszym zatrzymali dwie osoby. Okazali się nimi 17 i 16-letni mieszkańcy gminy Biskupiec. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że byli nietrzeźwi – 17-latek miał blisko 1,5 promila, a 16-latek prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu obaj zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci wyjaśniają również okoliczności w jakich mieli dostęp do alkoholu.

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze