fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

0.5 C
Olsztyn
niedziela, 5 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zgłosił na policje, że ochrona jest pijana i ukradła mu „flaszeczkę”

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Bezpodstawne wezwanie policji to wykroczenie. Osoby, które wzywają funkcjonariuszy na fikcyjne interwencje muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym 45-letni mieszkaniec Szczytna, który dzwoniąc pod numer alarmowy oświadczył, że pijana ochrona MDK-u ukradła mu „wódeczkę” i wyrzuciła z budynku.

Wczoraj (22.01) około godz. 11:30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o agresywnej, nietrzeźwej ochronie Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. Z rozmowy ze zgłaszającym wynikało, że został on wyrzucony z siedziby MDK i okradziony z butelki wódki. Interweniujący policjanci w miejscu zgłoszenia zastali 45-letniego mężczyznę. Nadal podtrzymywał on swoją wersję zdarzenia. Ponadto dodał, że tak go zdenerwowała ta cała sytuacja, że zaczepił jakiegoś przechodnia, pożyczył od niego telefon i zadzwonił na policję.

Szczycieńscy funkcjonariusze wysłuchali również wersji pracowników MDK i przejrzeli monitoring znajdujący się w środku. Okazało się, że 45-latek wszedł do budynku i zaczął „myszkować” po pokojach. Łapał za klamki drzwi i usilnie chciał wejść na salę widowiskową. Zdziwieni tym zajściem pracownicy zapytali go, czy potrzebuje jakieś pomocy, czy czegoś bądź kogoś szuka. Mężczyzna oświadczył, że szuka kolegi, który gdzieś tu na niego czeka. Z uwagi na fakt, że od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, pracownicy poprosili go, aby opuścił budynek. 54-latek wyszedł jednak nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. Wymyślił historię z nietrzeźwą, awanturującą się ochroną MDK, która na domiar złego zabrała mu butelkę „wódki”.

reklama

45-latek został ukarany przez szczycieńskich policjantów mandatem za bezpodstawne wezwanie policji.

reklama
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs