22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

W Olsztynie wybudują nowy kolektor sanitarny 39 mln zł

OlsztynW Olsztynie wybudują nowy kolektor sanitarny 39 mln zł

Ponad 39 mln zł będzie kosztować budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej o długości 3,8 km. Olsztyńskie Wodociągi zawarły umowę z wykonawcą prac – Konsorcjum: IDS-Bud SA z Warszawy i Specjalistycznym Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Goleniowa.

reklama

W ul. Leśnej od ponad 30 lat biegnie kolektor sanitarny o średnicy 1200 mm. Są do niego włączone dwa rurociągi tłoczne pracujące naprzemiennie zbierające ścieki z terenu miasta i okolicznych gmin. To ok. 90 proc. wszystkich ścieków dopływających do oczyszczalni ścieków.

– Z uwagi na strategiczne znaczenie nie ma możliwości wyłączenia kolektora z eksploatacji, a prowadzenie wszelkich prac naprawczych jest utrudnione – mówi rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie, Anita Chudzińska. – Awaria kolektora może być natomiast poważnym zagrożeniem dla środowiska.

reklama

Na początku Kolektora Centralnego Bis będzie wykonana komora rozdziału, z której możliwe będzie kierowanie ścieków do “nowego” lub “starego” kolektora. Zakończenie prac jest planowane na koniec kwietnia 2021 r.

Inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu “Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Olsztyn – etap I” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane