fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Prof. Ryszard Górecki nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję rektora UWM

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Nie będę startował w nadchodzących wyborach rektorskich, wracam do nauki, chcę się poważnie zaangażować w projekt badawczy – powiedział prof. Ryszard Górecki, który od 20 lat zasiada we władzach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prof. Ryszard Górecki to pierwszy rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnia powstała w 1999 roku z połączenia trzech odrębnych uczelni: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego.

„W nadchodzących wyborach, które będą wiosną, nie wystartuję. Oddaję pole do działania młodszym” – powiedział prof. Górecki. Dodał, że rezygnacja z kierowania olsztyńskim uniwersytetem nie oznacza rezygnacji z aktywności zawodowej.

reklama

„Chcę pozostać w nauce, jestem członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i w to chcę się zaangażować. Moja katedra ma też ciekawy program współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, łączący w sobie chemię z biologią, biotechnologią i medycyną. Z tego zakresu mamy duży program badawczy, który prowadzi moja Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin. Będę miał co robić” – powiedział prof. Górecki.

Prof. Górecki kierowanie uczelnią łączył z pracą w Senacie, był senatorem Platformy Obywatelskiej VI, VII i VIII kadencji.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs