fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

16 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W 2019 r. wzrosła liczba niezaszczepionych dzieci w warmińsko-mazurskim

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

W woj. warmińsko-mazurskim rośnie liczba dzieci, które z powodu sprzeciwu rodziców nie są szczepione – poinformowano w warmińsko-mazurskim sanepidzie.

Kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w warmińsko-mazurskim sanepidzie dr Marek Behan poinformował, że w trzech pierwszych kwartałach 2019 r. zanotowano 1433 przypadki niezaszczepienia dzieci z powodu sprzeciwu rodziców. Dla porównania w całym u 2018 takich przypadków było 1291 (a w trzech pierwszych kwartałach 2018 r. zanotowano 1098 odmów szczepień).

„Mimo że wyniki w woj. warmińsko-mazurskim i tak są pod tym względem najlepsze w kraju, to wzrostowa tendencja odmawiania szczepień niepokoi i stanowi zagrożenie nie tylko dla niezaszczepionych dzieci, ale też dla innych dzieci oraz osób dorosłych z osłabioną odpornością” – powiedział Behan.

reklama

Najwięcej odmów szczepień sanepid zanotował w powiecie olsztyńskim (622 dzieci), elbląskim (173 przypadki), Ełku (88 dzieci) i w powiecie iławskim (91 dzieci).

„W dwóch powiatach, kętrzyńskim i działdowskim, nie zanotowaliśmy ani jednego przypadku uchylania się od obowiązkowych szczepień” – podkreślił Behan.

Za uchylanie się od obowiązkowych szczepień rodzice dzieci karani są mandatem w wysokości 500 zł. Niektórzy rodzice, jak przyznał Behan, takie kary płacą kolejny raz z rzędu i nie zmienia to ich decyzji w sprawie szczepienia dziecka.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

  1. Mówienie, że nieszczepione dzieci są zagrożeniem dla innych pokazuję jaki poziom wiedzy posiadają osoby skłaniające do szczepień. Powinna być wolność wyboru a nie przymus. Kary niestety nakładane są nieprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs