fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 22 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rozpoczął się proces prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie

Wiadomości Rozpoczął się proces prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie Iwony B.-B. Proces rozpoczął się bez udziału oskarżonej. Dotyczy pobierania przez prezes RIO wynagrodzenia za czas, w którym prowadziła szkolenia.

Iwona B.-B. od wielu lat jest prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) w Olsztynie. Prokuratura zarzuca jej, że w godzinach swojej pracy w RIO w latach 2013-16 prowadziła szkolenia na rzecz innych podmiotów i pobierała za ten czas wynagrodzenie z Izby. W związku z tym w zarzutach aktu oskarżenia wykazano kwoty od kilkuset złotych do ponad 3 tys. zł, które miały stanowić „uzyskaną nienależnie korzyść w postaci części wynagrodzenia”.

W czasie pracy Iwona B.-B. miała szkolić m.in. członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Warmińsko-Mazurskiego Centrum Edukacji Samorządowej, Stowarzyszenia Organizatorów i Menedżerów Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia Regionu Warmińsko-Mazurskiego oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Iwona B.-B. była prawidłowo poinformowana o terminie rozprawy ale nie stawiła się w sądzie. Jej adwokat wyraził zgodę na prowadzenie sprawy bez jej udziału, dlatego sąd odczytał wyjaśnienia ze śledztwa.

Iwona B.-B. nie przyznała się do winy. W prokuraturze mówiła, że jest niepełnosprawna i w związku z tym, według prawa, ma krótszy dzień pracy. Iwona B.-B. argumentowała, że rozliczała swój czas pracy tygodniowo i w związku z tym mogła jeden dzień w tygodniu mieć wolny, przeznaczała go na prowadzenie szkoleń.

Ponadto Iwona B.-B. w odczytywanych wyjaśnieniach zapewniała, że cześć spotkań, które prokuratura traktuje jako szkoleniowe w rzeczywistości były spotkaniami służbowymi, w których uczestniczyła jako prezes RIO.

Prokuratura podała w akcie oskarżenia, że pieniądze ze szkoleń przeprowadzanych przez prezes RIO powinny trafić do budżetu państwa.

Jeszcze w środę sąd rozpocznie przesłuchiwanie w tej sprawie świadków. Kolejne rozprawy wyznaczono na marzec.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: