fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Osoby z niepełnosprawnością mogą już wnioskować bez wychodzenia z domu

WiadomościOsoby z niepełnosprawnością mogą już wnioskować bez wychodzenia z domu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Już od 1 stycznia 2020 roku osoby z niepełnosprawnością w ramach Systemu SOW mogą wnioskować bez wychodzenia z domu o dofinansowanie do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, jak również do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Wystarczy złożyć wniosek w formie elektronicznej za pośrednictwem darmowego systemu SOW, który dostępny jest przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Aby skorzystać z tej formy składania wniosków wystarczy posiadać dostęp do Internetu, aktywne konto w Systemie SOW, Profil Zaufany, który można założyć on-line na stronach dziesięciu różnych banków. Zainteresowani mogą również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Na stronie Funduszu www.pfron.org.pl dostępne są materiały informacyjne, także w wersji wideo w serwisie YouTube. W siedzibie Oddziału na specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym możliwe jest uzyskanie dostępu do systemu, założenie profilu zaufanego i złożenie wniosku.

Więcej szczegółowych informacji zainteresowani mogą uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00) lub z pracownikami Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON w Olsztynie ul. Mickiewicza 21/23 tel. 89-722-90-00.

Z możliwości elektronicznego składania wniosków można będzie także skorzystać ubiegając się o pomoc ze środków Funduszu w programie „Aktywny Samorząd” którego kolejna edycja ruszy najpóźniej od 1 kwietnia 2020 r.

Ze strony Oddziału osobą uprawnioną do kontaktu w tej sprawie jest Pan Tomasz Mielczarski, e-mail: tmielczarski@pfron.org.pl, tel. 882-789-201.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze