fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 4 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Jakie imiona nadawali olsztynianie w 2019 roku?

Wiadomości Jakie imiona nadawali olsztynianie w 2019 roku?

Nadal tradycja, niekoniecznie nowoczesność. Olsztynianie kolejny rok z rzędu stawiają raczej na klasyczne imiona, jakie nadają swoim nowo narodzonym dzieciom.

Zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców dominują podobne imiona, jak w poprzednim roku. Tak jest w przypadku czterech spośród pięciu najczęściej nadawanych żeńskich imion. Wśród męskich skład pierwszej piątki jest identyczny.

W poprzednim roku rodzice najchętniej nadawali córkom imię Zofia (114). Popularne były także Zuzanna, Hanna, Julia i Maria. Rok wcześniej w pierwszej piątce nie było tylko tego ostatniego. W przypadku chłopców imię Antoni dostało 107 dzieci. Poza tym powodzeniem cieszyli się Janowie, Aleksandrowie, Jakubowie i Franciszkowie. Te same imiona, choć w innej kolejności, były najczęściej nadawane w 2018 roku.

A co z najrzadszymi i najbardziej oryginalnymi imionami, jakie pojawiły się w Olsztynie w minionym roku? Berenika, Tesa, Miłosława – to niektóre z żeńskich propozycji. Natomiast wśród męskich – m.in. Celestyn, Xavier, Dajan i Rigel.

W minionym roku w Olsztynie urodziło się nieco ponad 4,4 tys. dzieci. Łącznie nadano 359 różnych imion.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoUM Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x