fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Jakie imiona nadawali olsztynianie w 2019 roku?

Nadal tradycja, niekoniecznie nowoczesność. Olsztynianie kolejny rok z rzędu stawiają raczej na klasyczne imiona, jakie nadają swoim nowo narodzonym dzieciom.

Zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców dominują podobne imiona, jak w poprzednim roku. Tak jest w przypadku czterech spośród pięciu najczęściej nadawanych żeńskich imion. Wśród męskich skład pierwszej piątki jest identyczny.

W poprzednim roku rodzice najchętniej nadawali córkom imię Zofia (114). Popularne były także Zuzanna, Hanna, Julia i Maria. Rok wcześniej w pierwszej piątce nie było tylko tego ostatniego. W przypadku chłopców imię Antoni dostało 107 dzieci. Poza tym powodzeniem cieszyli się Janowie, Aleksandrowie, Jakubowie i Franciszkowie. Te same imiona, choć w innej kolejności, były najczęściej nadawane w 2018 roku.

A co z najrzadszymi i najbardziej oryginalnymi imionami, jakie pojawiły się w Olsztynie w minionym roku? Berenika, Tesa, Miłosława – to niektóre z żeńskich propozycji. Natomiast wśród męskich – m.in. Celestyn, Xavier, Dajan i Rigel.

W minionym roku w Olsztynie urodziło się nieco ponad 4,4 tys. dzieci. Łącznie nadano 359 różnych imion.

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...