fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Olsztynie

Jedenastoletni Maciek Danylczuk jest jednym z dzieci, które życie zawdzięczają Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wraz z mamą w kolejnych finałach akcji pomaga zbierać pieniądze na zakup sprzętu.

Maciek urodził się dwa miesiące przed terminem. Jak podkreśla jego mama Anna, każda godzina, a później każdy dzień był walką o życie syna. Skuteczną walką m.in. dzięki aparaturze ufundowanej przez WOŚP.

– Z opowieści mamy wiem, że pierwsza rzecz, jaką widziałem, to czerwone serduszka WOŚP – mówi Maciek. – Bycie częścią Orkiestry to powód do dumy. Wspaniale jest móc pomagać innym, niewinnym dzieciom, które potrzebują wsparcia.

Wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas zbliżającego się, 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w Olsztynie 450 wolontariuszy. Każdy będzie mieć charakterystyczną, czerwoną koszulkę, puszkę, identyfikator, plecak oraz serduszka.

– Szykujemy się do tego wydarzenia od dwóch miesięcy – przypomina szefowa olsztyńskiego sztabu, Monika Falej. – Cały czas spływają propozycje organizacji imprez towarzyszących. Każdy oczekuje bicia rekordów. Ja natomiast życzę wszystkim świetnej i bezpiecznej zabawy. Tak ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowaniu wielu wolontariuszy, przedsiębiorców, instytucji, ludzi dobrej woli.

W całym Olsztynie odbędzie się ponad 50 różnych imprez. To m.in. koncerty, pokazy taneczne, zajęcia sportowe, kiermasze, przejażdżki zabytkowymi pojazdami. Nowością w tym roku jest „Wielka Ściskawa”. To wydarzenie, którego celem zgromadzenie jak największej liczby w sercu o powierzchni 20 m2. Zabawa potrwa pół godziny (12 stycznia, 15:00-15:30), a najlepszy sztab wygra dla miejscowego szpitala sprzęt medyczny wartości 50 tys. złotych.

WOŚP-owe imprezy już od środy (8 stycznia) odbywać się będą m.in. w szkołach, przedszkolach, na uczelniach. Najważniejsze wydarzenia w sobotę (11 stycznia) w Galerii Warmińskiej i Aurze Centrum Olsztyna, a w niedzielę (12 stycznia) na Starym Mieście. Akcję wspiera m.in. gmina Olsztyn.

– Olsztynianie są niezwykle otwarci na działania Wielkiej Orkiestry – mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. – Wszyscy widzimy potrzebę wspierania tej inicjatywy. Nie mam wątpliwości, że podobnie, jak w poprzednich latach, zdamy egzamin. Gorąco zachęcam do udziału i już teraz dziękuję za wszelkie działania. Sam tez przygotowuję niespodziankę, przedmiot, jaki przekażę na licytację.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas dotychczasowych finałów olsztyńskie szpitale zostały gruntownie doposażone. Najlepszym przykładem jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, do którego w ciągu ćwierć wieku trafił sprzęt wartości ok. 12 mln złotych.

– A to nie koniec, bo za chwilę zainstalujemy urządzenia wartości kolejnych pięciu milionów – informuje zastępca dyrektora placówki, Barbara Chwała. – W naszym szpitalu nie ma oddziału, w którym nie byłoby sprzętu kupionego przez WOŚP. To dla nas ogromna pomoc, szczególnie, że urządzenia są najnowszej generacji. Szybko rozwijająca się diagnostyka, liczba badań sprawiają, że dobrego, nowoczesnego sprzętu nigdy za wiele.

W poprzednim roku w stolicy Warmii i Mazur zebrano ponad 523 tys. złotych. W tym roku na koncie olsztyńskiego sztabu – dzięki eSkarbonce – jest już ponad 1,6 tys. złotych.

[sztab WOŚP Olsztyn] [Facebook WOŚP Olsztyn]

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...