fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pierwszy z nowych tureckich tramwajów już w przygotowaniu

Nowa linia produkcyjna dla olsztyńskich tramwajów już ruszyła. Pierwsza maszyna pojawi się w mieście już w lutym tego roku.

Turecka firma Dulmazlar, która jest odpowiedzialna za produkcję nowych tramwajów dla Olsztyna, pochwaliła się zdjęciami z procesu powstawania pierwszego z pojazdów. Na ten moment ukończone jest pięć członów pierwszego tramwaju i już w lutym ma on pojawić się w Olsztynie.

Andrzej Karwowski, dyrektor ratuszowej jednostki realizującej projekt tramwajowy, o pierwszej dostawie tramwajów:

„W lutym do Olsztyna zostanie przywieziony jeden lub nawet dwa pierwsze tramwaje . Przejdą one homologację, która potrwa ok. miesiąca. W tym czasie zostanie sprawdzona nie tylko zgodność wykonanego pojazdu z dokumentacją, lecz także to, czy spełnia on wymogi bezpieczeństwa”

Tramwaje od Dulmazlara są produkowanie w Turcji, w mieście Bursa. W grudniu, fabrykę produkcyjną odwiedziła delegacja z Olsztyna, która miała sprawdzić postęp prac nad maszynami. Model pojazdu, który trafi na olsztyńskie ulice nazywa się Panorama i taki sam porusza się po kilku miastach w Turcji. Będzie dłuższy od tramwajów Solarisa, które aktualnie jeżdżą w Olsztynie. Panorama będzie miała 32,5m długości, a Solaris ma 29,3m. Oznacza to 40 miejsc siedzących i pojemność ogólną na 210 pasażerów.

Przypomnijmy, że  w lipcu 2018 r. Olsztyn podpisał umowę na wyprodukowanie 12 tramwajów, z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejnych 12. Miasto za 24 nowe pojazdy zapłaci 216 mln złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...