Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Pierwszy z nowych tureckich tramwajów już w przygotowaniu

reklama

Nowa linia produkcyjna dla olsztyńskich tramwajów już ruszyła. Pierwsza maszyna pojawi się w mieście już w lutym tego roku.

Turecka firma Dulmazlar, która jest odpowiedzialna za produkcję nowych tramwajów dla Olsztyna, pochwaliła się zdjęciami z procesu powstawania pierwszego z pojazdów. Na ten moment ukończone jest pięć członów pierwszego tramwaju i już w lutym ma on pojawić się w Olsztynie.

Andrzej Karwowski, dyrektor ratuszowej jednostki realizującej projekt tramwajowy, o pierwszej dostawie tramwajów:

reklama

„W lutym do Olsztyna zostanie przywieziony jeden lub nawet dwa pierwsze tramwaje . Przejdą one homologację, która potrwa ok. miesiąca. W tym czasie zostanie sprawdzona nie tylko zgodność wykonanego pojazdu z dokumentacją, lecz także to, czy spełnia on wymogi bezpieczeństwa”

Tramwaje od Dulmazlara są produkowanie w Turcji, w mieście Bursa. W grudniu, fabrykę produkcyjną odwiedziła delegacja z Olsztyna, która miała sprawdzić postęp prac nad maszynami. Model pojazdu, który trafi na olsztyńskie ulice nazywa się Panorama i taki sam porusza się po kilku miastach w Turcji. Będzie dłuższy od tramwajów Solarisa, które aktualnie jeżdżą w Olsztynie. Panorama będzie miała 32,5m długości, a Solaris ma 29,3m. Oznacza to 40 miejsc siedzących i pojemność ogólną na 210 pasażerów.

Przypomnijmy, że  w lipcu 2018 r. Olsztyn podpisał umowę na wyprodukowanie 12 tramwajów, z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejnych 12. Miasto za 24 nowe pojazdy zapłaci 216 mln złotych.

reklama

styczeń, 2020

30STY18:00Wernisaż: Paweł Pierściński "Fotografia"BWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X