fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Pierwszy z nowych tureckich tramwajów już w przygotowaniu

Wiadomości Pierwszy z nowych tureckich tramwajów już w przygotowaniu

Nowa linia produkcyjna dla olsztyńskich tramwajów już ruszyła. Pierwsza maszyna pojawi się w mieście już w lutym tego roku.

Turecka firma Dulmazlar, która jest odpowiedzialna za produkcję nowych tramwajów dla Olsztyna, pochwaliła się zdjęciami z procesu powstawania pierwszego z pojazdów. Na ten moment ukończone jest pięć członów pierwszego tramwaju i już w lutym ma on pojawić się w Olsztynie.

Andrzej Karwowski, dyrektor ratuszowej jednostki realizującej projekt tramwajowy, o pierwszej dostawie tramwajów:

„W lutym do Olsztyna zostanie przywieziony jeden lub nawet dwa pierwsze tramwaje . Przejdą one homologację, która potrwa ok. miesiąca. W tym czasie zostanie sprawdzona nie tylko zgodność wykonanego pojazdu z dokumentacją, lecz także to, czy spełnia on wymogi bezpieczeństwa”

Tramwaje od Dulmazlara są produkowanie w Turcji, w mieście Bursa. W grudniu, fabrykę produkcyjną odwiedziła delegacja z Olsztyna, która miała sprawdzić postęp prac nad maszynami. Model pojazdu, który trafi na olsztyńskie ulice nazywa się Panorama i taki sam porusza się po kilku miastach w Turcji. Będzie dłuższy od tramwajów Solarisa, które aktualnie jeżdżą w Olsztynie. Panorama będzie miała 32,5m długości, a Solaris ma 29,3m. Oznacza to 40 miejsc siedzących i pojemność ogólną na 210 pasażerów.

Przypomnijmy, że  w lipcu 2018 r. Olsztyn podpisał umowę na wyprodukowanie 12 tramwajów, z możliwością rozszerzenia zamówienia o kolejnych 12. Miasto za 24 nowe pojazdy zapłaci 216 mln złotych.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x