fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Za co kochasz Olsztyn?

Wiadomości Za co kochasz Olsztyn?

Za ludzi, za widoki, za zieleń, za to, że się tu spotkaliśmy… – takich między innymi odpowiedzi udzielali olsztynianie zapytani o to, za co kochają swoje miasto. Sonda uliczna jest częścią projektu realizowanego przez olsztyńskich uczniów.

Patryk, Karolina, Dominika, Maurycy i Julita to grupa licealistów z Olsztyna odpowiedzialna za projekt Olsztyn 2.0. Jest on realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, której członkowie mają za zadanie przygotowanie własnego projektu społecznego.

Zauważyliśmy, że coraz więcej naszych rówieśników planuje wyjazd z miasta, a pracujący już mieszkańcy nie widzą plusów i perspektyw, które ono oferuje – tłumaczą powstanie inicjatywy jej twórcy.

Fot. Facebook/olsztyn2.0.
Fot. Facebook/olsztyn2.0.

– Naszym celem jest pokazanie, że Olsztyn to miasto przyszłości, w którym również można osiągnąć sukces zawodowy. Są tu perspektywy oraz potencjał turystyczny, z którego większość olsztynian nie zdaje sobie sprawy. My chcemy to zmienić – precyzują licealiści.

W ramach swoich działań młodzi przeprowadzili sondę uliczną, pytając mieszkańców m.in. za co kochają Olsztyn, co zmieniliby w naszym mieście i jak widzą jego rozwój za 20 lat. A Wy za co kochacie Olsztyn?

Informacje na bieżąco w ramach projektu Olsztyn 2.0 znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

13 KOMENTARZE

  1. O czym Ci ludzie mówią? Olsztyn to miasto patologiczne, rządzone przez nieudacznika budowlanego, który sieje chaos w Olsztynie. Buduje tylko parki, buspasy, beton place, pomniki , świecące pały itp. Wszystkie jego inwestycje mają opóźnienia i problemy przykład – tramwaje. Tak naprawdę ta inwestycja jest opóźniona o kilka lat. Nas mieszkańców nie obchodzą jakieś przetargi, prawo zamówień publicznych, FCC i spory w nimi. Za tramwaje płacą mieszkańcy – z ich podatków a resztę dokłada UE, więc możemy wymagać rzetelności , bo jak na razie jest brak kompetencji. Druga sprawa dotyczy nowych inwestorów i nowych miejsc pracy. Czy jakiś inwestor przybył w ostatnich latach? Nie mówię tutaj o biedronkach, stonkach, lidlach, galeriach, gdzie jest praca za grosze, na umowę śmieciową i dla studentów. Wszystkie miasta się rozwijają Zamość , Radom a ich strefy ekonomiczne pękają w szwach! Olsztyn to miasta dla starych babć i dziadków, taki drugi Ciechocinek. Jeszcze ta najgorsza w Polse pseudo uczelnia uwm, produkująca tysiące bezrobotnych po takich kierunkach socjologia, politologia a teraz otworzono wojskoznawstwo i biblotekoznawstwo…. TRAGEDIA.

  2. Fajnie, że dzieciaki angażują się w takie projekty. Jednak jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Ja nie jestem olsztynianką, ale studiowałam tam 5 lat. Wyjechałam, bo nie widziałam możliwości rozwoju w swojej branży. Niestety wiem, że to nie zmieni się tak szybko. Chętnie zobaczę, co chcą ukazać ci młodzi ludzie 🙂

  3. A ja Olsztyn kocham, ze mnie wychował, kocham Olsztyn, bo jest moim domem, miejscem, do ktorego zawsze wracam, ktory w myslach przywoluje spokoj, cieplo i wrzuca usmiech na twarz, a niekiedy nawet łzy wzruszenia. Kocham Olsztyn za to, ze na jego plazach zawsze moge odnalezc swoja oaze spokoju i kocham Olsztyn, bo czuje sie w nim szczesliwa. Jednak jak wielu wyzej wymienilo ciezko w nim zyc, rozwijac skrzydla, dlatego pozostaje domem rodzinnym, do ktorego milo sie wraca.

  4. Widać grupa licealistów ma bardzo wąskie pole widzenia. Props za projekt, ale wiedza o ekonomicznej sytuacji miasta kuleje. Po pierwsze jakim rozwojem dla miasta jest budowa trakcji tramwajowej? Czy jak dla inwalidy kupimy elektryczny wózek inwalidzki to można powiedzieć, że ten człowiek się rozwija? Co bym zmienił? No przede wszystkim rządy. Są dramatyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: