4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Auto wjechało do rowu i stanęło dęba

NidzicaAuto wjechało do rowu i stanęło dęba

Zmęczenie i senność to bardzo niebezpieczne zjawiska dla osoby prowadzącej pojazd. Przekonał się o tym 31 – latek, który zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało – choć sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.

reklama

Parę dni temu koło godz. 7:30 na drodze W545 w miejscowości Kozłowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego marki Peugeot. 31 – letni mieszkaniec gminy Nidzica przyznał, że jadąc od strony Kozłowa w kierunku Nidzicy zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu powodując wywrócenie pojazdu. Mężczyzna był trzeźwy, jechał sam. Nic mu się nie stało i o własnych siłach opuścił wywrócony pojazd. Policjanci zastosowali wobec kierowcy Peugeota pouczenie.

Wypadek. Życia młodej kobiety nie udało się uratować

Siadanie za kierownicę gdy jesteśmy senni jest bardzo ryzykowne. Zmiany ciśnienia, zmęczenie mogą powodować zaśnięcie w trakcie prowadzenia pojazdu. Zadbajmy o dobry sen przed podróżą a w jej trakcie zaplanujmy przerwy na złapanie świeżego oddechu i kawę. Pamiętajmy również o odpowiedniej temperaturze w aucie – delikatny chłodek pozwoli zachować koncentrację i zmniejszy poczucie senności – a energetyczna muzyka lub rozmowa z pasażerem pomogą zachować świeżość umysłu.

reklama

Pamiętajmy, zmęczenie za kierownicą niesie za sobą równie groźne niebezpieczeństwo jak jazda pod wpływem alkoholu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Zablokowana DK 16. Zderzenie dwóch aut na przejeździe kolejowym
Olsztyn. Kierowca vw z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi spowodował wypadek