fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Auto wjechało do rowu i stanęło dęba

reklama

Zmęczenie i senność to bardzo niebezpieczne zjawiska dla osoby prowadzącej pojazd. Przekonał się o tym 31 – latek, który zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało – choć sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.

Parę dni temu koło godz. 7:30 na drodze W545 w miejscowości Kozłowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego marki Peugeot. 31 – letni mieszkaniec gminy Nidzica przyznał, że jadąc od strony Kozłowa w kierunku Nidzicy zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu powodując wywrócenie pojazdu. Mężczyzna był trzeźwy, jechał sam. Nic mu się nie stało i o własnych siłach opuścił wywrócony pojazd. Policjanci zastosowali wobec kierowcy Peugeota pouczenie.

Siadanie za kierownicę gdy jesteśmy senni jest bardzo ryzykowne. Zmiany ciśnienia, zmęczenie mogą powodować zaśnięcie w trakcie prowadzenia pojazdu. Zadbajmy o dobry sen przed podróżą a w jej trakcie zaplanujmy przerwy na złapanie świeżego oddechu i kawę. Pamiętajmy również o odpowiedniej temperaturze w aucie – delikatny chłodek pozwoli zachować koncentrację i zmniejszy poczucie senności – a energetyczna muzyka lub rozmowa z pasażerem pomogą zachować świeżość umysłu.

reklama

Pamiętajmy, zmęczenie za kierownicą niesie za sobą równie groźne niebezpieczeństwo jak jazda pod wpływem alkoholu.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoKWP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: