15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024

Własnoręcznie wykonane prezenty mają największą wartość!

Przedświąteczny okres to dla wielu z nas naprawdę szalony czas. W pracy musimy się ze wszystkim uporać, tak aby po 24. grudnia chociaż na chwilę o niej zapomnieć i w pełni cieszyć się wolnym czasem. Do tego dochodzą jeszcze przygotowania tak, aby te święta były idealne w każdym calu. Zastanawiamy się jak udekorować dom, co przygotować do jedzenia oraz co kupić naszym najbliższym. I z tym ostatnim mamy zazwyczaj największy problem. Wchodząc do sklepu mamy wrażenie, że wszędzie jest to samo i wszystko co mogliście podarowaliście już w poprzednich latach. Może w tym roku warto postawić na coś oryginalnego i wykonać prezenty własnoręcznie? Mają one szczególną moc, a na ich wykonanie jest jeszcze chwila.

Fenomen ręcznie robionych prezentów

Już jakiś czas temu nastała moda na DIY (z ang. do it yourself -zrób to sam). Prawdopodobnie główną przyczyną takiego obrotu sprawy jest powtarzalność wzorów i motywów w każdym rodzaju asortymentu. Idąc do sklepów odzieżowych i porównując poszczególne ubrania mamy wrażenie, że różnią się one jedynie metką i drobnymi szczegółami. Jeśli chodzi o dodatki do domu, tutaj sytuacja jest podobna. W zależności od ‘klasy’ i rangi sklepu jakość wykonania i oczywiście cena są cechami charakterystycznymi. Lecz wszystko to gdzieś już było. W gazecie opiszą dany produkt i nagle znajdziemy go w większości sklepów, a później mieszkań. Gdzie w tym wszystkim oryginalność? Zdecydujmy się na własnoręcznie robione prezenty, pokażmy naszym bliskim, że oprócz wydanych pieniędzy poświęciliśmy także swój czas. Nie liczy się perfekcja wykonania tylko chęci. Wystarczy trochę papieru, kleju, włóczki i miłości, a reszta jakoś pójdzie.

Szydełko w dłoń!

Umiesz posługiwać się szydełkiem lub drutami? Wspaniale! W takim razie nie zastanawiaj się długo, dobierz odpowiednią włóczkę i działaj. Nasi bliscy na pewno ucieszą się z ciepłej czapki, szalika albo skarpetek. Jeśli mamy więcej czasu i wprawy możemy pokusić się o bardziej zaawansowane projekty tj. sweter czy sukienka. Takie umiejętności pozwolą stworzyć i wykonać projekt według naszego pomysłu, zupełnie dopasowany do gustu obdarowywanego. Wiesz, że Twoja siostra potrzebuje długiego czerwonego swetra? W takim razie właśnie masz gotową receptę na świąteczny prezent. Oczywiście nie musimy stawiać na modę. Za pomocą szydełka zrobimy dosłownie wszystko: obrus, serwetki, osłonkę do doniczki, biżuterię, łapacz snu… Ważny jest tylko pomysł! Zabawmy się kolorami i grubością włóczek, a nasi bliscy będą zachwyceni z efektów.

Co podarować na święta?

Nie ma nic wspanialszego, niż trochę wolnego czasu przed świętami. Pomysłów na własnoręcznie wykonane prezenty jest mnóstwo -jeśli nie wierzysz sprawdź w google. Asortyment typowo związany ze świętami wypadnie na pewno dobrze, a dodatkowo pogłębi świąteczny klimat-wianki, stroiki, ozdoby na choinkę, ozdobione świeczki. Możemy postawić na stworzenie albumu z wklejanymi zdjęciami, albo na wypieki. Czekolada z mnóstwem orzechów lub pierniczki, które sami zrobimy, a do tego ładnie zapakujemy będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie mamy dużo czasu wystarczy, że postawimy na drobne akcenty w postaci własnoręcznie ozdobionego pudełka lub kartki z życzeniami. Jedno jest pewne: włóczka, kolorowy papier, nożyczki czy klej będą tu niezbędne.