fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szlachetna Paczka znów wesprze potrzebujących

OlsztynSzlachetna Paczka znów wesprze potrzebujących

Kolejny raz olsztynianie będą przygotowywać paczki, które trafią do wytypowanych, najbardziej potrzebujących pomocy rodzin. Nie zabraknie również przemarszu przez miasto osób zaangażowanych w projekt.

reklama

Szlachetna Paczka w tym roku kompletowana będzie już 15. raz. Akcja organizowana jest w nieco inny sposób niż wiele charytatywnych przedsięwzięć. Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach – bliższy kontakt pomaga lepiej zdiagnozować potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu rodziny do projektu.

Aktywiści Szlachetnej Paczki przygotowują opisy, które trafiają do internetowej bazy. I właśnie z niej potencjalny darczyńca wybiera tych potrzebujących, których chce wesprzeć – przygotować samemu pomoc albo opłacić organizację projektu.

reklama

Inaugurację tegorocznej akcji zaplanowano na sobotę (21.11). Wówczas ulicami Olsztyna przemaszeruje Drużyna SuperW. – Przy dźwiękach muzyki defilować będą wolontariusze ze swoimi podopiecznymi, darczyńcy, dobroczyńcy oraz potrzebujące rodziny. W poprzednim roku było to ok. 100 osób – podaje Urząd Miasta Olsztyna. Początek marszu o godz. 11 na moście św. Jana. Jego uczestnicy przejdą ulicami starego miasta.

Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem – mówi prezes stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę, ks. Jacek Stryczek. – W czasie kampanii wciąż powtarzamy hasło “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę.

reklama

Organizatorzy kampanii wciąż poszukują wolontariuszy do pomocy. Szczegóły są na stronie drużyny SuperW (TUTAJ).

Tegoroczny finał akcji to weekend 12-13 grudnia. Wówczas podarki trafią do potrzebujących rodzin. Więcej o Szlachetnej Paczce znajdziesz TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia