fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn bez miejskiej zabawy sylwestrowej. Powodem jest brak pieniędzy

Wiadomości Olsztyn bez miejskiej zabawy sylwestrowej. Powodem jest brak pieniędzy

W tym roku, po raz pierwszy od lat, w Olsztynie nie odbędzie się miejska zabawa sylwestrowa. Powodem jest trudna sytuacja finansowa miasta.

Od wielu lat miejska zabawa sylwestrowa w Olsztynie organizowana była pod ratuszem lub na Placu Dunikowskiego w centrum miasta. Impreza miała skromny charakter, grały lokalne zespoły lub puszczano muzykę z płyt. O północy życzenia składał mieszkańcom prezydent, potem był pokaz fajerwerków. Zwykle na miejskim sylwestrze bawiło się ok. tysiąca osób. Koszt organizacji tej zabawy wynosił ok. 100 tys. zł.

W tym roku władze miasta zdecydowały, że z powodu trudnej sytuacji finansowej samorządu miejskiego sylwestra nie będzie. „Gdy brakuje pieniędzy trzeba szukać oszczędności wszędzie” – mówiła na początku grudnia rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz.

Z organizacji miejskich zabaw sylwestrowych nie zrezygnowały mniejsze miasta w powiecie olsztyńskim – Olsztynek i Biskupiec, które na pół godziny przed północą zapraszają mieszkańców na główne place do wspólnego świętowania nadejścia 2020 roku. Wspólny toast będą wznosić też mieszkańcy podolsztyńskiej gminy Jonkowo.

Olsztynie z okazji zakończenia roku odbędzie się spektakl w teatrze Jaracza oraz koncert w filharmonii – te imprezy są biletowane.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: