fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wniosek prokuratury o uzasadnienie uniewinnienia prezydenta Olsztyna

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek białostockiej Prokuratury Okręgowej o uzasadnienie uniewinnienia byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Jest to niezbędne do złożenia kasacji.

Biuro prasowe olsztyńskiego sądu okręgowego poinformowało, że wniosek prokuratury jest już w sądzie.

13 grudnia, po 12 latach śledztwa i dwóch procesach, Małkowski został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. B. prezydent Olsztyna przez cały czas trwania procesu zapewniał o swojej niewinności.

reklama

Odnosząc się w lokalnych mediach do zapowiedzi kasacji, Małkowski podaje, że na miejscu prokuratury zająłby się raczej fałszywymi, jego zdaniem, zeznaniami kobiety, która miała status pokrzywdzonej w tej sprawie.

Gdy w styczniu 2008 r. „Rzeczpospolita” napisała, że Małkowski miał zgwałcić ciężarną urzędniczkę, był on prezydentem Olsztyna. Wkrótce został tymczasowo aresztowany i w referendum odwołany ze stanowiska. W czasie śledztwa i procesu dwa razy ubiegał się o fotel prezydenta, dochodził do drugiej tury wyborów i minimalnie przegrywał. Obecnie jest radnym.

Po uniewinnieniu b. prezydenta Olsztyna wniosek o uzasadnienie uniewinnienia złożył też pełnomocnik kobiety, która oskarżała Małkowskiego o gwałt. Jego proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, szczegółów sprawy nie można ujawniać.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs