fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Wjazd do Kortowa – uczelnia stawia szlabany

reklama

Ograniczony wjazd dotyczy starszej części olsztyńskiego kampusu, czyli tzw. Kortowa 1. Ma to pomóc zmniejszyć ruch samochodowy w tej części miasteczka uniwersyteckiego.

[Best_Wordpress_Gallery id=”99″ gal_title=”szlaban kortowo”]

Każdy, kto próbował zaparkować kiedyś w obrębie ulic Prawocheńskiego, Oczapowskiego czy Heweliusza w czasie trwania roku akademickiego, wie, że nie jest to łatwe zadanie. Ulice, wchodzące w skład historycznej części Kortowa, są zazwyczaj gęsto zastawione autami czy to pracowników uniwersytetu, czy studentów przyjeżdżających na zajęcia. Często samochody zostawiane są również w miejscach do tego niepowołanych.

reklama

Uczelnia wydaje pieniądze na utrzymanie i pielęgnowanie zieleni w kampusie, jednak to nie powstrzymuje niektórych kierowców przed parkowaniem np. na trawnikach – mówi Wioletta Ustyjańczuk, rzecznik UWM-u. – Nawet jeśli tworzony jest dla nich parking przy starej pętli, wielu z nich woli wjeżdżać bezpośrednio do kampusu, zamiast zrobić sobie krótki spacer. 

Aby uregulować tę kwestię, przy wjazdach do Kortowa 1 zainstalowano specjalne szlabany. Obok nich znajdują się również budki dla straży uniwersyteckiej. Wjazd do starszej części Kortowa został zarezerwowany tylko dla części pracowników uczelni – aby móc przejechać przez szlaban, osobowy te otrzymały specjalne karty magnetyczne.

Czytaj też:  Policjanci z olsztyńskiej „drogówki” zatrzymali 20-letniego kierującego

Ograniczenie ruchu samochodowego ma nie tylko chronić zieleń w miasteczku studenckim – pamiętajmy, że właśnie na tym terenie znajdują się zabytkowe budynki olsztyńskiego kampusu.

Pozostałe osoby, nieposiadające specjalnych kart, które będą dojeżdżać do Kortowa 1, będą mogły parkować swoje samochody m.in. na parkingu przy starej pętli autobusowej koło ul. Heweliusza.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama