fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Od poniedziałku rusza pierwsza w Olsztynie lodówka społeczna

Wiadomości Od poniedziałku rusza pierwsza w Olsztynie lodówka społeczna

W poniedziałek o godz. 12 przy „Arce” na ul. Niepodległości w Olsztynie zostanie uruchomiona pierwsza w tym mieście lodówka społeczna. Ustawi ją Bank Żywności.

„W okolicach Świąt marnujemy 2-3 razy więcej jedzenia, niż w ciągu pozostałych dni w roku” – powiedział prezes Banku Żywności w Olsztynie Marek Borowski. Dodał, że głównym celem Banku jest ratowanie żywności przed zmarnowaniem, stąd pomysł uruchomienia lodówki społecznej.

„Nie ma żadnych ograniczeń: każdy może zostawić lub skorzystać z zawartości lodówki. Rzecz w tym, aby się nie zmarnowało” – dodał Borowski.

Bank Żywności zachęca, by do lodówki społecznej wkładać wszelką żywność, której nie potrzebujemy, nie tylko tę o przedłużonej przydatności do spożycia. Można dzielić się także świeżymi warzywami i owocami, czy potrawami gotowymi do odgrzania. Produkty domowe (sałatki, ciasta, zupy) muszą być szczelnie zapakowane, opatrzone datą przygotowania i opisem.

„Nie jesteśmy w stanie weryfikować jakości podarowanych produktów. Liczymy jednak na to, że osoby wychodzące z inicjatywą będą miały na uwadze zdrowie i godność drugiego człowieka. Każdy kto chce skorzystać z zawartości lodówki robi to na własną odpowiedzialność” – dodał Borowski.

Borowski zapowiedział, że Bank Żywności wraz z grupą „Zmarnowanie!” chce uruchomić sieć lokalnych lodówek społecznych. Podobne lodówki działają już z powodzeniem m.in w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, a w warmińsko-mazurskim w Ostródzie i Ełku.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: