fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Giżycko podpisało umowę na budowę bloku z mieszkaniami komunalnymi

Wiadomości Giżycko podpisało umowę na budowę bloku z mieszkaniami komunalnymi

Samorząd Giżycka podpisał umowę na zbudowanie bloku, w którym znajdzie się 12 mieszkań komunalnych oraz tzw. mieszkanie treningowe. Będą się w nim uczyć, pod okiem trenerów, samodzielnego mieszkania osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Budynek z nowymi mieszkaniami komunalnymi oraz mieszkaniem treningowym stanie przy ul. Sikorskiego w Giżycku, ma być gotowy w niespełna dwa lata. Koszt budowy to 4,5 mln zł. Samorząd Giżycka otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie w kwocie ponad 1 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

„W każdym mieście brakuje mieszkań komunalnych, u nas także. Jednak nowością tej inwestycji będzie mieszkanie treningowe, które zajmie całą ostatnią kondygnację budynku. Zdecydowaliśmy się na takie mieszkanie po rozmowach z osobami, które na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi umysłowo, niesamodzielnymi. Jest wielka potrzeba zajęcia się osobami, które są dorosłe i na skutek swojego stanu zdrowia przebywają całe życie pod opieką rodziców. Niestety, ci rodzice starzeją się, a ich niepełnosprawne dzieci muszą nauczyć się sobie radzić samodzielnie” – powiedział burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

W mieszkaniu treningowym osoby potrzebujące nauki samodzielności będą się uczyły gotowania, prania i innych domowych zajęć pod okiem trenerów. Ponieważ w budynku będzie winda, będą mogły z niego korzystać także osoby niepełnosprawne ruchowo.

Blok mieszkalny dla samorządu Giżycka zbuduje miejscowa firma – giżycka Spółdzielnia Wielobranżowa „Niegocin”.

Burmistrz Iwaszkiewicz powiedział, że wiele mieszkań komunalnych w Giżycku pochodzi sprzed wojny. „Przez wiele lat nie odnawiano substancji mieszkaniowej, a ostatnie nowe mieszkania miasto nabyło w 2007 roku” – powiedział. Dodał, że w 2017 roku samorząd rozpoczął urządzać 15 mieszkań w nieużytkowanym po pożarze budynku na ul. Kościuszki.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: