Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
6 C
Olsztyn
piątek, 21 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Kortowiada rezygnuje z koncertów na Górce Kortowiskiej! Koniec pewnej epoki

reklama

W 2020 roku będzie miała miejsce już 61. edycja Kortowiady. W tym roku festiwal studencki potrwa od 20 do 24 maja.

To kolejny rok, kiedy organizatorzy, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, wprowadzają istotne zmiany. Tym razem chodzi o przeniesienie sceny głównej z Górki Kortowskiej na plac pomiędzy Biblioteką UWM a Aleją Warszawską. Wiąże się to przede wszystkim z doświadczeniami poprzedniej edycji, czyli trudnymi warunkami na poprzednio użytkowanym terenie spowodowanymi ulewnymi deszczami.

Autor zdjęcia: kortowiada.pl

reklama

W nadchodzącym roku tematyką Kortowiady będzie green camp – ma to związek niewątpliwie z otoczeniem uniwersytetu. Kortowo to piękne miasteczko, które oferuje niesamowite widoki: Jezioro Kortowskie, plaża czy park otoczone są zielenią rzadko spotykaną w środku miasta. Organizatorzy planują stworzyć szereg aktywności, których zadaniem będzie uświadamianie uczestników festiwalu o tym, jak i dlaczego należy dbać o środowisko.

Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie Sceny Głównej UWM na uczestników czekać będzie całkowita nowość – strefa KortoSzama z foodtruckami, punktami gastronomicznymi oraz strefy aktywności, gdzie będzie można się posilić w oczekiwaniu na kolejny koncert i miło spędzić dzień. Nie zmieniła się natomiast koncepcja organizacji Plaży Kortowskiej. Tak jak ostatnio uczestnicy będą mogli wziąć udział w koncertach na Małej Scenie oraz w Namiocie.

Czy decyzja o rezygnacji z legendarnej górki Kortowskiej jest słuszna?

Przeczytaj także:

 

reklama

luty, 2020

22LUT17:00Soldout: Olsztyn: Brudzewski, Kutek, Minkiewicz, II TerminAle Zebra Olsztyn Centrum Rozrywki, Stare Miasto 8

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
Źródłokortowiada.pl
reklama

5 KOMENTARZE

  1. Jakoś do tej pory i deszcz i ulewa nie przeszkadzały. To moze wogole przeniesc koncerty pod dach żeby „damesiątka” nie zmokły, bo i tak biletowana impreza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X