fbpx
12 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Kortowiada rezygnuje z koncertów na Górce Kortowiskiej! Koniec pewnej epoki

reklama

W 2020 roku będzie miała miejsce już 61. edycja Kortowiady. W tym roku festiwal studencki potrwa od 20 do 24 maja.

To kolejny rok, kiedy organizatorzy, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, wprowadzają istotne zmiany. Tym razem chodzi o przeniesienie sceny głównej z Górki Kortowskiej na plac pomiędzy Biblioteką UWM a Aleją Warszawską. Wiąże się to przede wszystkim z doświadczeniami poprzedniej edycji, czyli trudnymi warunkami na poprzednio użytkowanym terenie spowodowanymi ulewnymi deszczami.

Kortowiada rezygnuje z koncertów na Górce Kortowiskiej! Koniec pewnej epoki
Autor zdjęcia: kortowiada.pl

W nadchodzącym roku tematyką Kortowiady będzie green camp – ma to związek niewątpliwie z otoczeniem uniwersytetu. Kortowo to piękne miasteczko, które oferuje niesamowite widoki: Jezioro Kortowskie, plaża czy park otoczone są zielenią rzadko spotykaną w środku miasta. Organizatorzy planują stworzyć szereg aktywności, których zadaniem będzie uświadamianie uczestników festiwalu o tym, jak i dlaczego należy dbać o środowisko.

reklama

Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie Sceny Głównej UWM na uczestników czekać będzie całkowita nowość – strefa KortoSzama z foodtruckami, punktami gastronomicznymi oraz strefy aktywności, gdzie będzie można się posilić w oczekiwaniu na kolejny koncert i miło spędzić dzień. Nie zmieniła się natomiast koncepcja organizacji Plaży Kortowskiej. Tak jak ostatnio uczestnicy będą mogli wziąć udział w koncertach na Małej Scenie oraz w Namiocie.

Czy decyzja o rezygnacji z legendarnej górki Kortowskiej jest słuszna?

Kortowiada rezygnuje z koncertów na Górce Kortowiskiej! Koniec pewnej epoki

Przeczytaj także:

 

reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze