fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kobieta, która oskarżała b. prezydenta miasta o gwałt, chce uzasadnienia wyroku

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Pełnomocnik kobiety, która oskarżała byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego o gwałt, złożył w sądzie wniosek o uzasadnienie wyroku. Jest to niezbędne do złożenia kasacji. W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie prawomocnie uniewinnił Małkowskiego.

Biuro prasowe olsztyńskiego sądu okręgowego poinformowało, że pełnomocnik kobiety wniósł o pisemne uzasadnienie wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna. Formalnie sąd ma dwa tygodnie na napisanie uzasadnienia, ale w przypadku spraw obszernych, takich jak ta, termin ten może zostać przedłużony.

Po uniewinnieniu Małkowskiego kasację zapowiadała także prokuratura, ale na razie pismo w tej sprawie do sądu nie wpłynęło.

reklama

W miniony piątek, po 12 latach śledztwa i dwóch procesach, były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski prawomocnie został uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Małkowski od kilku dni w lokalnych mediach opowiada o tej sprawie. W Radiu Olsztyn, odnosząc się do zapowiedzi kasacji ze strony prokuratury, powiedział, że na miejscu prokuratury zająłby się raczej fałszywymi, jego zdaniem, zeznaniami kobiety, która miała status pokrzywdzonej w tej sprawie. Kolejny raz zapowiedział też, że wytoczy jej proces. Małkowski przyznaje, że miał z kobietą romans, ale konsekwentnie zaprzecza, by ją zgwałcił.

Gdy w styczniu 2008 r. „Rzeczpospolita” napisała, że Małkowski miał zgwałcić ciężarną urzędniczkę, był on prezydentem Olsztyna. Wkrótce został tymczasowo aresztowany i w referendum odwołany ze stanowiska. W czasie śledztwa i procesu dwa razy ubiegał się o fotel prezydenta, dochodził do drugiej tury wyborów i minimalnie przegrywał. Obecnie jest radnym.

Proces Małkowskiego toczył się za zamkniętymi drzwiami, szczegółów sprawy nie można ujawniać.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs