28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Kobieta, która oskarżała b. prezydenta miasta o gwałt, chce uzasadnienia wyroku

OlsztynKobieta, która oskarżała b. prezydenta miasta o gwałt, chce uzasadnienia wyroku

Pełnomocnik kobiety, która oskarżała byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego o gwałt, złożył w sądzie wniosek o uzasadnienie wyroku. Jest to niezbędne do złożenia kasacji. W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie prawomocnie uniewinnił Małkowskiego.

reklama

Biuro prasowe olsztyńskiego sądu okręgowego poinformowało, że pełnomocnik kobiety wniósł o pisemne uzasadnienie wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna. Formalnie sąd ma dwa tygodnie na napisanie uzasadnienia, ale w przypadku spraw obszernych, takich jak ta, termin ten może zostać przedłużony.

Po uniewinnieniu Małkowskiego kasację zapowiadała także prokuratura, ale na razie pismo w tej sprawie do sądu nie wpłynęło.

reklama

W miniony piątek, po 12 latach śledztwa i dwóch procesach, były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski prawomocnie został uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Małkowski od kilku dni w lokalnych mediach opowiada o tej sprawie. W Radiu Olsztyn, odnosząc się do zapowiedzi kasacji ze strony prokuratury, powiedział, że na miejscu prokuratury zająłby się raczej fałszywymi, jego zdaniem, zeznaniami kobiety, która miała status pokrzywdzonej w tej sprawie. Kolejny raz zapowiedział też, że wytoczy jej proces. Małkowski przyznaje, że miał z kobietą romans, ale konsekwentnie zaprzecza, by ją zgwałcił.

Gdy w styczniu 2008 r. “Rzeczpospolita” napisała, że Małkowski miał zgwałcić ciężarną urzędniczkę, był on prezydentem Olsztyna. Wkrótce został tymczasowo aresztowany i w referendum odwołany ze stanowiska. W czasie śledztwa i procesu dwa razy ubiegał się o fotel prezydenta, dochodził do drugiej tury wyborów i minimalnie przegrywał. Obecnie jest radnym.

Proces Małkowskiego toczył się za zamkniętymi drzwiami, szczegółów sprawy nie można ujawniać.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane