Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1.6 C
Olsztyn
piątek, 13 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Miasto czeka na stypendialne wnioski

reklama

Fotografujesz, tańczysz, tworzysz muzykę? W Olsztynie ruszył nabór wniosków o miejskie stypendia, dzięki którym młodzi mogą rozwijać swoje pasje.

Wśród dotychczasowych stypendystów prezydenta Olsztyna nie brakuje takich, którzy rozwinęli skrzydła. Justyna Sołowiej ma na swoim koncie dziesiątki indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą, doceniani są także tancerze z Pracowni Tańca Pryzmat, której założycielką i choreografem jest Katarzyna Gabińska – przypominają miejscy urzędnicy.

Jest jednak wielu, którzy marzą o zrobieniu pierwszego kroku ku wielkiej karierze. Dzięki stypendium może im się udać kupić nowy instrument, zorganizować studyjny wyjazd albo wydać tomik poezji.

reklama

To przede wszystkim zachęta dla ludzi, którzy nie ukończyli 35. roku życia – wyjaśnia dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta, Gabriela Konarzewska. – Stypendium może być przyznane na miesiąc. Ale jeśli projekt jest bardzo interesujący, jest szansa na dłuższe wsparcie.

Trwa nabór wniosków o stypendia na 2016 rok. Dokumenty (pobierz TUTAJ) należy składać do 30 listopada w Kancelarii Ogólnej Urzędu (pokój nr 20).

Poprzednio wpłynęły 44 wnioski, z których komisja zaakceptowała 19. Wysokość takiego stypendium to minimalne miesięczne wynagrodzenia za pracę (w 2015 roku – 1750 złotych).

reklama

grudzień, 2019

12GRU(GRU 12)16:00Wawel Truck w Olsztynie już 12 i 13 grudnia. Zapraszamy!Rynek Starego Miasta, Rynek Starego MiastaKategoria wydarzenia:Dla dzieci,Festyny,Rozrywka

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X