fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miasto czeka na stypendialne wnioski

OlsztynMiasto czeka na stypendialne wnioski

Fotografujesz, tańczysz, tworzysz muzykę? W Olsztynie ruszył nabór wniosków o miejskie stypendia, dzięki którym młodzi mogą rozwijać swoje pasje.

reklama

Wśród dotychczasowych stypendystów prezydenta Olsztyna nie brakuje takich, którzy rozwinęli skrzydła. Justyna Sołowiej ma na swoim koncie dziesiątki indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą, doceniani są także tancerze z Pracowni Tańca Pryzmat, której założycielką i choreografem jest Katarzyna Gabińska – przypominają miejscy urzędnicy.

Jest jednak wielu, którzy marzą o zrobieniu pierwszego kroku ku wielkiej karierze. Dzięki stypendium może im się udać kupić nowy instrument, zorganizować studyjny wyjazd albo wydać tomik poezji.

reklama

To przede wszystkim zachęta dla ludzi, którzy nie ukończyli 35. roku życia – wyjaśnia dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta, Gabriela Konarzewska. – Stypendium może być przyznane na miesiąc. Ale jeśli projekt jest bardzo interesujący, jest szansa na dłuższe wsparcie.

Trwa nabór wniosków o stypendia na 2016 rok. Dokumenty (pobierz TUTAJ) należy składać do 30 listopada w Kancelarii Ogólnej Urzędu (pokój nr 20).

reklama

Poprzednio wpłynęły 44 wnioski, z których komisja zaakceptowała 19. Wysokość takiego stypendium to minimalne miesięczne wynagrodzenia za pracę (w 2015 roku – 1750 złotych).

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia