Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
9 C
Olsztyn
sobota, 22 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie pochowano Janusza Dzięcioła. Był pierwszym zwycięzcą Big Brothera

reklama

Na cmentarzu parafialnym w olsztyńskiej dzielnicy Gutkowo pochowano byłego posła Janusza Dzięcioła. Ceremonia miała charakter państwowy.

Były poseł PO Janusz Dzięcioł zginął w piątek rano w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. Z woli rodziny został pochowany na cmentarzu parafialnym w podolsztyńskim Gutkowie. Dzięcioła żegnały delegacje straży miejskiej ze Świecia i Brodnicy, kilku parlamentarzystów, delegacja Straży Marszałka Sejmu i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski miał na pogrzebie urzędowy miejski łańcuch. W pogrzebie brała udział kompania honorowa wojska oraz kilka pocztów sztandarowych. Przybyła też Manuela Michalak, która z Dzięciołem brała udział w programie Big Brother.

Przemówienie nad grobem wygłosił Jerzy Wójcik, szef rady miasta w Świeciu.

reklama

„Byłeś dobrym człowiekiem, zawsze niosłeś pomoc innym ludziom” – mówił Wójcik podkreślając, że zmarły angażował się w każde swoje zawodowe zajęcie. Gdy pracował w straży miejskiej sprawiał, że „cała miasto czuło się bezpiecznie”, gdy był posłem miał chętnie uczestniczyć w lokalnym życiu, po zakończeniu pracy parlamentarnej angażował się w pracy w MOPS. „Twój imiennik nie miał domu. Pomogłeś mu” – wspominał Wójcik, który podkreślił, że żegna zmarłego w imieniu władz Świecia i mieszkańców.

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Posłem był w latach 2007-2015. W 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu Big Brother. W karierze zawodowej był m.in. szefem straży miejskiej w Świeciu. W 2014 roku startował w wyborach na urząd prezydenta Grudziądza. W 2019 roku startował w wyborach do Sejmu jako bezpartyjny polityk z listy PSL.

reklama

luty, 2020

23LUT10:00Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap"Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, ul. Turystyczna 2

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X