22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

W Olsztynie znów mocno zawieje

OlsztynW Olsztynie znów mocno zawieje

Większość obszaru Polski, w tym także Warmia i Mazury, znów będzie musiała zmagać się z podmuchami porywistego wiatru. Z pewnością wpłynie to także na odczuwalną przez nas temperaturę.

reklama

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskie dotyczące wystąpienia silnego wiatru. Będzie on osiągał średnią prędkość od 25 km/h do 35 km/h, w porywach nawet do 80 km/h, wiejąc z południowego zachodu i z zachodu. Ostrzeżenie jest ważne od 18.11 do 19.11 do godz. 2 w nocy. Najsilniejsze porywy mają wystąpić dziś wieczorem i w nocy.

Poza tym pogoda w ciągu następnych kilku dni, przynajmniej pod względem temperatury, nie będzie przypominać drugiej połowy listopada. Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, środa (19.11) w stolicy Warmii nie będzie może słoneczna, ale z pewnością nie mroźna – słupki rtęci pokażą nawet 11 kresek przy dużym zachmurzeniu i słabych przelotnych opadach deszczu. W nadchodzącą noc też może trochę pokropić, ale temperatura spadnie tylko o 4 stopnie.

reklama

Czwartek i piątek będą w Olsztynie już nieco chłodniejsze. Temperatura w ciągu dnia będzie osiągać maksymalnie 8 st. C. Poza tym nie mamy raczej co liczyć na słońce – wciąż będzie się utrzymywać duże zachmurzenie. Warto za to mieć przy sobie parasol i przygotować się na ochłodzenie, które według synoptyków ma przynieść nadchodzący weekend.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ana
18 listopada 2015 11:12

W Paderborn była dzisiejsza noc i do teraz nie do ogarnięcia… Takie porywy wiatru że szok !!! :/

Polecane