15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Poseł z Olsztyna: moja wypowiedź miała inny sens, 9 tys. zł to zupełnie wystarczająca pensja

OlsztynPoseł z Olsztyna: moja wypowiedź miała inny sens, 9 tys. zł to...

9 tys. zł to zupełnie wystarczająca pensja poselska, większość Polaków nie zarabia na tym poziomie; sensem mojej wypowiedzi było to, że gdyby każdy poseł musiał “stołować się” tylko na mieście to tej pensji mogłoby nie wystarczyć – powiedział sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek.

reklama

Portal Interia.pl napisał w czwartek, że posłowie utyskują na warunki, które panują w hotelu dla posłów i senatorów; niektórzy przekonują, że poselski budżet jest mocno obciążony, m.in. ze względu na brak aneksów kuchennych w Domu Poselskim.

“Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł” – powiedział Interii Kulasek zapytany o życie w hotelu sejmowym. Jego zdaniem, poselski budżet jest mocno obciążony, choćby ze względu na brak aneksów kuchennych w Domu Poselskim.

reklama

Kulasek podkreślił w rozmowie, że jego wypowiedź dla Interii dotyczyła warunków w pokoju poselskim. “Sens wypowiedzianych przeze mnie słów był inny. Oczywiście ta kwota 9 tys. zł to jest dobra pensja, zupełnie wystarczająca na przeżycie w Warszawie. Ta wypowiedź dla Interii przez to, że nie była autoryzowana została źle zinterpretowana” – zaznaczył poseł.

Na uwagę, że jego wypowiedź jest jednoznaczna i nie budzi wątpliwości interpretacyjnych, odparł, że został zapytany o warunki w hotelu sejmowym.

“Wiemy, że te pokoje poselskie są reliktem PRL-u, Kancelaria Sejmu też mówi, że przygotowuje się do głębokiego remontu hotel poselskiego. Powiedziałem, że najbardziej brakuje mi aneksu kuchennego i to był kontekst tej wypowiedzi, bo nie można sobie nawet zrobić śniadania. Powiedziałem, że w związku z tym trzeba się stołować w Warszawie, a wiemy, ile kosztuje wyżywienie w restauracjach i że pensja poselska by nie wystarczyła na to. Tyko w takim kontekście były użyte słowa o pensji poselskiej” – podkreślił sekretarz generalny SLD.

reklama

“Gdyby każdy poseł musiał się stołować na mieście, to tej pensji poselskiej w wysokości 9 tys. zł mogłoby nie wystarczyć. To jest wystarczająca pensja, większość Polaków nie zarabia na takim poziomie. Jestem przekonany, że będę w stanie z tej pensji również odłożyć środki na przyszłość” – dodał Kulasek.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Waldo
7 grudnia 2019 17:33

Lewica jest ok. Ale Ty Panie poseł Kulasek jesteś do bani

Polecane