Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Choinka, która stanie przed ratuszem w Olsztynie wyjechała już z lasu

reklama

Choinka, która w tym roku stanie przed olsztyńskim ratuszem wyjechała już z lasu. Leśnicy wycięli ją w Leśnictwie Szeląg, gdzie rosła ok. 40 lat – poinformował rzecznik prasowy olsztyńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych Adam Pietrzak.

Pietrzak poinformował, że tegoroczna miejska choinka Olsztyna ma prawie 20 metrów wysokości, jest gęsta i ma piękny, symetryczny pokrój.

„W tym roku świerk dla Olsztyna pochodzi z Nadleśnictwa Kudypy. Świerk wyjechał z lasu w piątek, już na początku przyszłego tygodnia będą mogli go podziwiać w pełnej krasie mieszkańcy Olsztyna” – dodał Pietrzak.

reklama

Drzewo, które stanie przed olsztyńskim ratuszem ma około 40 lat. Rosło na skraju lasu w Leśnictwie Szeląg w podolsztyńskim Nadleśnictwie Kudypy.

W nadleśnictwach nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie sprzedaż choinek rozpocznie się w połowie grudnia. W tym roku olsztyńscy leśnicy przygotują na sprzedaż ponad 11 tysięcy choinek. Cena za dwumetrowe drzewko, według zapowiedzi Pietrzaka, będzie wynosiła około 30 zł.

„Leśnicy zapewnią możliwość samodzielnego wyboru drzewka. W Nadleśnictwie Kudypy w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem będzie można przyjechać na plantację świerkową i samodzielnie wybrać i ściąć świerka, który zostanie naszą choinką. Taka forma sprzedaży cieszyła się w zeszłym roku bardzo dużym powodzeniem” – przyznał rzecznik olsztyńskich Lasów Państwowych.

reklama

grudzień, 2019

19GRU(GRU 19)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X