7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Choinka, która stanie przed ratuszem w Olsztynie wyjechała już z lasu

WiadomościChoinka, która stanie przed ratuszem w Olsztynie wyjechała już z lasu

Choinka, która w tym roku stanie przed olsztyńskim ratuszem wyjechała już z lasu. Leśnicy wycięli ją w Leśnictwie Szeląg, gdzie rosła ok. 40 lat – poinformował rzecznik prasowy olsztyńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych Adam Pietrzak.

reklama

Pietrzak poinformował, że tegoroczna miejska choinka Olsztyna ma prawie 20 metrów wysokości, jest gęsta i ma piękny, symetryczny pokrój.

„W tym roku świerk dla Olsztyna pochodzi z Nadleśnictwa Kudypy. Świerk wyjechał z lasu w piątek, już na początku przyszłego tygodnia będą mogli go podziwiać w pełnej krasie mieszkańcy Olsztyna” – dodał Pietrzak.

reklama

Drzewo, które stanie przed olsztyńskim ratuszem ma około 40 lat. Rosło na skraju lasu w Leśnictwie Szeląg w podolsztyńskim Nadleśnictwie Kudypy.

W nadleśnictwach nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie sprzedaż choinek rozpocznie się w połowie grudnia. W tym roku olsztyńscy leśnicy przygotują na sprzedaż ponad 11 tysięcy choinek. Cena za dwumetrowe drzewko, według zapowiedzi Pietrzaka, będzie wynosiła około 30 zł.

reklama

„Leśnicy zapewnią możliwość samodzielnego wyboru drzewka. W Nadleśnictwie Kudypy w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem będzie można przyjechać na plantację świerkową i samodzielnie wybrać i ściąć świerka, który zostanie naszą choinką. Taka forma sprzedaży cieszyła się w zeszłym roku bardzo dużym powodzeniem” – przyznał rzecznik olsztyńskich Lasów Państwowych.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia