fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Odroczono sprawę b. prezydenta Olsztyna oskarżonego o gwałt

reklama

Sąd Okręgowy w Olsztynie odroczył w poniedziałek rozpoznawanie sprawy apelacyjnej byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego, ponieważ we wtorek ma mieć zabieg i przebywa w szpitalu. Małkowski, który jest oskarżony o gwałt, chce osobiście uczestniczyć w rozprawie.

Sąd w całości wyłączył jawność rozpoznawania sprawy Czesława Jerzego Małkowskiego. Sąd uzasadnił swoją decyzję możliwością obrazy dobrych obyczajów i ważnym interesem pokrzywdzonej.

Małkowski w przeszłości zgodził się na podawanie jego personaliów.

reklama

Pełnomocnik Czesława Małkowskiego adwokat Marek Gawryluk poinformował po wyjściu z sali rozpraw, że proces apelacyjny nie rozpoczął się z powodu wniosku Małkowskiego. „Pan Małkowski dotąd uczestniczył w każdej rozprawie i w tej także by chciał uczestniczyć. Niestety, z powodu nagłej zmiany terminu zabiegu, jaki pan Małkowski ma przejść we wtorek w szpitalu, nie mógł się dziś zjawić w sądzie. Dlatego poprosił o wyznaczenie nowego terminu” – powiedział Gawryluk. Sąd uwzględnił ten wniosek i wyznaczył nowy termin na 9 grudnia.

W rozmowie z mecenas Gawryluk zapewnił, że zabieg, jaki ma przejść Małkowski nie wiąże się z długim procesem rekonwalescencji, nie wymaga od Małkowskiego dłuższego pobytu w szpitalu. „Z całą pewnością 9 grudnia będzie mógł w rozprawie uczestniczyć” – dodał mecenas.

Pierwotnie Małkowski miał przejść zabieg w ubiegłym tygodniu, ale jak mówił w lokalnej prasie – nagle zmieniono mu termin stawienia się w szpitalu.

Czesław Jerzy Małkowski to były prezydent Olsztyna, którego w 2008 roku jedna z urzędniczek ratusza oskarżyła o gwałt. Miało do niego dojść, gdy kobieta była w zaawansowanej ciąży. Zarzuty urzędniczki potwierdziła prokuratura, która sformułowała wobec Małkowskiego akt oskarżenia.

„Nadal uważamy, że do przestępstwa doszło, i że oskarżony powinien za to ponieść karę” – powiedziała po wyjściu z sali rozpraw prokurator Iwona Kruszewska z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która od początku prowadzi sprawę tzw. olsztyńskiej seksafery.

W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie Małkowski został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony. Nie wiadomo, z jakiego powodu sąd tak diametralnie różnie ocenił sprawę, ponieważ w całości jej jawność jest wyłączona. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie „materiał dowodowy został pogłębiony”.

Małkowski konsekwentnie twierdzi, że jest niewinny. W lokalnej gazecie przed laty przyznał się jedynie do romansu z urzędniczką i porównał swoją sytuację w tym względzie do Billa Clintona.

W czasie procesów o seksaferę Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze. Małkowski jest obecnie olsztyńskim radnym.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze