fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Całkowicie zawieszono kursowanie linii tramwajowych nr 1, 2 i 3

WiadomościCałkowicie zawieszono kursowanie linii tramwajowych nr 1, 2 i 3

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zastępcza komunikacja kursować będzie w ten weekend wzdłuż olsztyńskich torowisk. Przyczyna – realizacja kolejnego etapu prac serwisowych infrastruktury tramwajowej.

Na najbliższą sobotę i niedzielę (23 i 24 listopada) zaplanowana została regeneracja szyn w rejonie skrzyżowań Kościuszki/Żołnierska oraz Żołnierska/Obiegowa. Całkowicie zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 1, 2 i 3.

– Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza Z-1 i Z-2 kursująca po trasie linii tramwajowych, zgodnie z rozkładem jazdy wywieszonym na przystankach – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Linia zastępcza Z-3 nie będzie uruchamiana.

Warto pamiętać, że nie wszystkie przystanki tramwajowe mają swoje odpowiedniki na trasie autobusowych linii zastępczych. Dotyczy to przystanków:
* Pstrowskiego-Sikorskiego w kierunku krańca „Kanta” (najbliższe przystanki dla linii Z-1 i Z-2 – „Szpital Wojewódzki” oraz „Dywizjonu 303”);
* Auchan w kierunku krańców „Wysoka Brama”/”Dworzec Główny” (najbliższy przystanek dla linii Z-1 i Z-2 – „Galeria Warmińska” na wysokości Szkoły Podstawowej nr 25);
* Szpital Wojewódzki w kierunku krańców „Wysoka Brama”/”Dworzec Główny” (najbliższy przystanek dla linii Z-1 i Z-2 – „Skwer Wakara”).

Nowy tramwaj polskiej marki Pesa przyjechał do Olsztyna

Od poniedziałku (25 listopada) tramwaje wznowią kursowanie na wszystkich liniach.

[rozkład jazdy: linia Z-1 | linia Z-2]

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze