fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Czesław Małkowski trafił do szpitala

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W poniedziałek (25.11) olsztyński Sąd Okręgowy miał rozpoznać sprawę apelacyjną byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, którego sąd niższej instancji uniewinnił od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Apelację złożyła prokuratura i pokrzywdzona kobieta.

O terminie rozprawy apelacyjnej Czesława Małkowskiego poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sprawa apelacyjna Małkowskiego – tak jak wszystkie poprzednie rozprawy – z powodu charakteru zarzutów będzie rozpoznawana z wyłączeniem jawności. Sąd Okręgowy może utrzymać uniewinnienie Małkowskiego – wówczas sprawa definitywnie się zakończy lub też nakazać sądowi niższej instancji kolejne jej rozpoznanie.

reklama

B. prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia ub. roku został nieprawomocnie uniewinniony od zarzutów zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej, polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Czytaj też:  Olsztyn. Kolejne związki zawodowe weszły w spór zbiorowy. Powodem - niskie płace

Jak dowiedziała się redakcja TKO na chwilę obecną Małkowski przebywa w szpitalu w Warszawie.  – Zabieg był zaplanowany na dziś, ale lekarze zdecydowali, że odbędzie się we wtorek. Nie mam na to wpływu – skomentował sprawę były prezydent Olsztyna. Z tego powodu zabraknie go na rozprawie apelacyjnej, która jednak się odbędzie w poniedziałek.

Małkowski od początku ujawnienia tzw. seksafery z jego udziałem w styczniu 2008 roku powtarzał, że jest niewinny.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama