fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wyjątkowy kot z Olsztyna ze światowym wyróżnieniem!

Na Światowej Wystawie Kotów we Freiburgu, tytuł World Winner 2019 przypadł kotce rasy Maine Coon – „El Niño„. Triumfatorka, wraz ze swoją olsztyńską właścicielką, pokonały innych kocich rywali. Na wystawę przyjechało aż 1500 kotów. 

El Niño to kotka rasy Maine Coon – czyli przedstawicielka największej rasy spośród kotów domowych.  Koty te, emanują ciekawością i potrzebą towarzystwa. Lubią towarzystwo zarówno ludzi jak i innych kotów. Z El Niño nie jest inaczej. Kotka lubi pieszczoty i wygłupy, a przy tym jest bardzo łagodna.

To nie pierwsze wyróżnienie dla El Niño, choć pierwsze o takiej wadze. Wcześniejsze sukcesy w polskich konkursach, przyniosły jej uznanie w kraju, ale to zwycięstwo we Freiburgu zapewniło jej międzynarodową sławę. Właścicielka kotki, pani Kamila Skrzydlak-Kulesza (34 l.) opowiedziała o kulisach konkursu:

„Oczywiście najpierw musiała przejść kwalifikacje. Nie mógł brać udziału kot, który wcześniej nie był oceniany czy nagradzany. Koty były oceniane przez 26 sędziów z różnych krajów. Sędziowie doskonale znali standard rasy: budowę ciała, szkielet, kształt, futro, proporcje, a nawet ekspresje zwierzęcia […]. To pierwszy przypadek w historii, kiedy Maine Coon polskiej hodowli wystawiany przez swego hodowcę zdobył takie zwycięstwo. To jest moja wielka duma. Choć od wystawy minęło już kilka dni, emocje nadal są ogromne!”

Wyjątkowy kot z Olsztyna ze światowym wyróżnieniem! Wyjątkowy kot z Olsztyna ze światowym wyróżnieniem! Wyjątkowy kot z Olsztyna ze światowym wyróżnieniem! Wyjątkowy kot z Olsztyna ze światowym wyróżnieniem! Wyjątkowy kot z Olsztyna ze światowym wyróżnieniem!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...