8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł kosmetyki do makijażu

WiadomościOlsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł kosmetyki do makijażu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 20-latka, który w jednej z drogerii na terenie miasta ukradł kosmetyki o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych. W zainteresowaniu młodego mężczyzny znalazły się kosmetyki do makijażu. Ponadto w trakcie interwencji funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie zastali jego partnerkę. Okazało się, że była ona poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 5 dni pozbawienia wolności lub opłacenia grzywny.

reklama

Wczoraj (14.11) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w galerii handlowej na terenie miasta doszło do kradzieży. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracowników drogerii wynikało, że mężczyzna podszedł do sklepowej półki i zabrał z niej całą paletę kosmetyków do makijażu, które następnie schował do papierowej torby. Sprawca kradzieży, próbował uniknąć odpowiedzialności uciekając do sąsiedniego sklepu. Po chwili został on jednak ujęty przez pracowników ochrony i przekazany funkcjonariuszom. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Sprawcą kradzieży okazał się 20-letni mieszkaniec Olsztyna, który został ostatecznie zatrzymamy w policyjnym areszcie.

Zanim jednak podejrzewany o kradzież kosmetyków mężczyzna trafił do policyjnej celi, w asyście policjantów pojechał do swojego domu, aby wziąć ze sobą lekarstwa, które musiał regularnie przyjmować. W miejscu zamieszkania młodego mężczyzny, policjanci zastali a następnie wylegitymowali 21-letnią partnerkę. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że była ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 5 dni pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Kobieta natychmiast uregulowała zobowiązania finansowe dzięki czemu mogła wrócić do swojego domu.

reklama

20-latek wkrótce zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzut kradzieży za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia