4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

70 tys. pasażerów poleci liniami Ryanair z lotniska Olsztyn Mazury w sezonie zimowym

Wiadomości70 tys. pasażerów poleci liniami Ryanair z lotniska Olsztyn Mazury w sezonie...

70 tys. pasażerów mają przewieźć linie lotnicze Ryanair z lotniska Olsztyn -Mazury w sezonie zimowym 2019-20. Operator obsługuje pasażerów na dwóch trasach – do Londynu i do Kolonii.

reklama

Jak poinformowała w czwartek na konferencji prasowej w Olsztynie Olga Pawlonka z Ryanair, wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów na lotnisku Olsztyn-Mazury oraz nowej trasy do Kolonii, ruch lotniczy linii wzrośnie o 40 proc. W sezonie zima 2019/2020 Ryanair oferuje w Olsztynie 2 trasy, to jest do Londynu Stansted oraz Kolonii i obsłuży tu 70 tys. pasażerów rocznie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gracz numer jeden na rynku lotniczym w Europie, 3 lata temu zdecydował się na uruchomienie połączeń w pierwszym roku funkcjonowania portu lotniczego Olsztyn Mazury i uwierzył w potencjał naszego regionalnego lotniska” – podkreślił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin.

Wizz Air wstrzymuje loty z Szyman
reklama

Prezes lotniska Olsztyna Mazury Tomasz Kądziołka dodał, że „nowa trasa do Kolonii to z pewnością +strzał w dziesiątkę+. „Widzimy to już w tej chwili, obserwując wypełnienie samolotów na pierwszych rejsach. Irlandzki przewoźnik może u nas zawsze liczyć na obsługę swoich statków powietrznych na najwyższym możliwym poziomie, dlatego też liczymy na to, że w przyszłości pojawią się następne kierunki obsługiwane przez naszych partnerów z Ryanair” – wskazał.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air
Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air