-7 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znaleziono zwęglone zwłoki na terenie ogródków działkowych w Olsztynie

WiadomościZnaleziono zwęglone zwłoki na terenie ogródków działkowych w Olsztynie

Zwłoki osoby o nieustalonej tożsamości odnaleziono po nocnym pożarze altanki, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie ogródków działkowych w Olsztynie – poinformowała policja. Okoliczności tego zdarzenia ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury.

reklama

O pożarze jednej z altanek na terenie ogródków działkowych Kormoran przy ul. Rejewskiego w Olsztynie zawiadomiono straż pożarną w nocy we wtorek. Akcję gaśniczą zakończono nad ranem.

„Gdy strażacy przyjechali na miejsce, altanka była całkowicie objęta ogniem. W trakcie dogaszania i przeszukiwania budynku natrafiono na zwłoki znajdujące się prawdopodobnie na łóżku” – powiedział bryg. Sławomir Filipowicz ze straży pożarnej w Olsztynie.

reklama

Jak poinformował asp. Rafał Prokopczuk z olsztyńskiej policji, pod nadzorem prokuratury trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru i ustalanie tożsamości ofiary. Ze względu na stan zwłok nieznana jest na razie płeć zmarłej osoby.

Coraz więcej pożarów. Przyczyną jest wypalanie traw

Nie wiadomo również, czy mogła to być osoba bezdomna. Szacuje się, że w woj. warmińsko-mazurskim jest ponad tysiąc osób bezdomnych, a 120 z nich nocuje w pustostanach lub altanach działkowych.

reklama

W opublikowanym we wtorek komunikacie olsztyńska policja przypomniała, że w okresie jesienno-zimowym funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia osób narażonych na działanie niskich temperatur powietrza. Dlatego m.in. sprawdzają miejsca, w których mogą koczować bezdomni, w tym pustostany, ogródki działkowe i piwnice.

„Często miejsca te grożą zawaleniem. Sposób ogrzewania tych pomieszczeń przez bezdomnych również niesie zagrożenie i niejednokrotnie prowadzi do pożaru” – napisano w komunikacie.

Policja apeluje, żeby przekazywać sygnały o dostrzeżonych zagrożeniach i informować służby porządkowe o osobach leżących na mrozie, przebywających w okolicach dworców, siedzących dłuższy czas na ławkach w parkach, czy zamieszkujących pustostany, kanały ciepłownicze. Jak podkreśla policja, informacja szybko przekazana służbom może uratować komuś życie.

Duży pożar kamienicy przy ul. Partyzantów w Olsztynie. Ewakuowane dzieci
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Pożar w szkole podstawowej. Ewakuowano 101 uczniów i 29 osób dorosłych 
Uwaga na podpalacza! Policja poszukuje mężczyzny w związku z pożarem domków letniskowych