Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
niedziela, 26 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Młodzieżowy obóz żeglarski na Mazurach 2020. Zapraszamy niezdecydowanych!

reklama

Nie wybrałeś jeszcze wyjazdu wakacyjnego? Znudziły Cię wycieczki po hotelach i spędzanie czasu wolnego w jednym miejscu? Szukasz nietypowego wyjazdu, który na długo zapadnie Ci w pamięć? Połącz przyjemne z pożytecznym i zapisz się na młodzieżowy obóz żeglarski na Mazurach. Nauczysz się nowych rzeczy, poznasz nowych znajomych i wypoczniesz w Krainie Wielkich Jezior. Więc odłóż telefon, spakuj śpiwór i już teraz dołącz do naszej załogi i przywieź z wakacji niesamowite wspomnienia.

Żeglarstwo – nie tylko sport!

Słysząc słowo „żeglarstwo” wiele osób myśli: regaty, wysiłek, sztormy, fale… To prawda żeglarstwo to sport wodny, wielu śmiałków bierze udział w regatach, czy wyrusza w podróż dookoła świata. Jednak nie musimy od razu porywać się z motyką na słońce. Żeglarstwo jest również sposobem na wypoczynek i staje się stylem życia dla wielu ludzi. Coraz więcej jest żeglarzy turystycznych, pływających spokojnie po mazurskich wodach na wygodnych jachtach. Wieczory spędzają w miejscowych tawernach przy muzyce szantowej lub w przytulnej kajucie jachtu z kubkiem kakao.

reklama

Źródło: PuntoVita

Żeglarstwo stało się pasją wielu osób, zapaleńcy każdego roku wracają na Mazury, aby odkryć nowe porty i ciekawe miejsca. Dla chcących uniknąć tłumów polecamy cumowanie przy dzikim brzegu. Rozpalenie ogniska w cichym miejscu i spędzenie kilku godzin w gronie swojej załogi to dobry moment na integrację. Warto również wcześnie wstać, by móc podziwiać przepiękny wschód słońca nad jeziorem. Poranna mgła nad wodą oraz pierwsze promienie słońca to z pewnością niezapomniany widok. Wyrusz na rejs razem z nami i przekonaj się jak bardzo żeglarstwo potrafi wciągać. Poza sezonem wakacyjnym odbywają się liczne imprezy żeglarskie, można na nich spotkać innych pasjonatów żeglarstwa i umówić się na wspólny rejs.

Poznaj nowych ludzi i oderwij się od smartfona

Kiedy ostatnio spędziliście dzień bez swojego telefonu? No właśnie ciężko sobie przypomnieć prawda? Spędzamy coraz więcej czasu przy ekranach zapominając o innych sprawach. Jeśli chcesz oderwać się trochę od wirtualnego świata i spędzić czas z rówieśnikami to obozy i rejsy żeglarskie są właśnie dla Ciebie! Dlaczego na rejsach łatwiej odłożyć telefon w kąt? Cóż, przede wszystkim podczas żeglowania istnieje ryzyko, że telefon wyląduje w wodzie, aby tego uniknąć większość telefonów leży bezpiecznie pod pokładem.

Ponad to podczas żeglugi, każdy z załogantów ma swoje zadania i nie ma czasu na surfowanie po Internecie. Podczas rejsu poznasz nowych ludzi, niektóre znajomości mogą okazać się dłuższe, często zdarza się, że uczestnicy wracają na nasze rejsy wielokrotnie a załogi spotykają się ponownie aby znów odkrywać mazurskie szlaki. Spędzając czas w ciekawym towarzystwie mało kto pomyśli o wzięciu do ręki telefonu. Każdego dnia rejsu na załogę czekają kolejne wyzwania i atrakcje. Dołącz do naszej załogi i poznaj nowych znajomych. Kto wie? Może znajdziesz tu przyjaciół na całe życie.

Zobacz mazurskie szkoły żeglarskie: https://lider-zeglarstwa.pl/l/m-mazury/

Obóz, kolonia czy patent żeglarski – Twoja decyzja!

Jaki rodzaj rejsu wybrać na początek? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od rejsu. Jeśli chcemy poznać podstawy żeglarstwa i zobaczyć jak wygląda życie na jachcie to warto wybrać rejs turystyczny. Na tego rodzaju obozach nauka jest mniej intensywna, dużo czasu poświęca się na wypoczynek i dobrą zabawę. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą sprawdzić czy żeglarstwo to coś dla nich.

Jeśli jednak chcemy uzyskać uprawnienia żeglarskie to warto wybrać rejs z patentem żeglarskim. Na takim obozie dużo czasu poświęca się na szkolenie żeglarskie. Dobrze dobrana kadra instruktorska uczy załogę krok po kroku wszystkich niezbędnych manewrów. W trakcie rejsu każdy załogant nauczy się samodzielnie cumować, wykonywać niezbędne manewry, pływać na żaglach i na silniku i wiele innych. W trakcie pobytu na lądzie organizowane są ciekawe wykłady z takich działów jak teoria żeglowania, ratownictwo, przepisy wodne, ratownictwo, locja. Wiedza teoretyczna jest weryfikowana na egzaminie na patent żeglarza, więc warto poświęcić na nią trochę czasu.

Bez względu na to jaki rodzaj rejsu wybierzesz, na każdym czeka Cię mnóstwo atrakcji. Mazury rozwijają się pod kątem turystów, powstaje coraz więcej portów, plaż miejskich, szlaków rowerowych. Najbardziej znane miejsca takie jak Giżycko i Mikołajki mają bardzo bogate zaplecze hotelowe i gastronomiczne. Będąc na Mazurach warto spróbować ryby w jednej z miejscowych smażalni. Tawerny serwują dobre jedzenie i organizują koncerty szantowe. Poznaj mazurski klimat na jednym z naszych rejsów. Zapraszamy do skorzystania z oferty mazurskiej Szkoły Żeglarstwa PuntoVita! Zapraszamy całe rodziny, grupy znajomych i osoby indywidualne, dopasujemy rejsy do potrzeb każdego i w pełni zadbamy o bezpieczeństwo załogi na wodzie.

Źródło:

https://mlodzinadorobku.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/

reklama

styczeń, 2020

30STY18:00Wernisaż: Paweł Pierściński "Fotografia"BWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X