reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztyńskie siatkarki czwarte na świecie

OlsztynOlsztyńskie siatkarki czwarte na świecie

To ogromny sukces polskiej siatkówki plażowej. Uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego uplasowały tuż za podium rozegranych na Sycylii Mistrzostw Świata Szkół.

reklama

Siatkówka jest jedną z najsilniejszych dyscyplin stolicy Warmii i Mazur. Potwierdziły to niedawno nastolatki z IV LO, które o swym życiowym sukcesie opowiadały podczas spotkania z prezydentem Olsztyna.

– Rezultat, jaki osiągnęłyście, jest bez wątpienia powodem do dumy – mówił podczas czwartkowego (31 października) spotkania Piotr Grzymowicz. – Dziękuję za wspaniałe reprezentowanie miasta i mieszkańców. Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek Waszej drogi do ogromnej kariery. Na pewno jeszcze nie raz będziemy się wraz z Wami, Waszymi trenerami i rodzicami cieszyć z sukcesów.

reklama

Izabela Żukowska i Izabela Rzodkiewicz były jedynym duetem, jaki reprezentował Polskę podczas zawodów w San Vito Lo Capo we Włoszech. W kategorii, w jakiej rywalizowały dziewczęta, za rywalki miały 11 innych zespołów z całego świata.

– Start w takich zawodach to na pewno marzenie każdego sportowca – przyznała Izabela Żukowska. – Poza sportową rywalizacją to także doskonała okazja, by poznać inne kultury i spotkać się z rówieśnikami i innych krajów. Zawody odbywały się w niesamowitej scenerii. Z jednej morze, z drugiej góry, a na plaży w pobliżu boiska, na których rywalizowałyśmy.

Olsztynianki w grupie rywalizowały m.in. z zespołem Stanów Zjednoczonych, który ostatecznie wygrał zawody. W półfinale od reprezentantek Polski lepsze okazały się Brazylijki. Mecz rozgrywany był jednak w bardzo trudnych warunkach, wiał porywisty wiatr, a o wyniku bardziej, niż umiejętności, zdecydował przypadek. Niezależnie od tego, Polki miały w górze nawet piłkę meczową.

– Niezależnie od tego nasz wynik jest bez wątpienia sukcesem – powiedziała Izabela Rzodkiewicz. – To jednocześnie potwierdzenie, że Olsztyn i cały nasz region jest bardzo silny siatkarsko. Jest bardzo duże zainteresowanie trenowaniem siatkówki, zarówno halowej, jak i plażowej.

Olsztynianki miały doskonałe warunki, by przygotować się do startu we Włoszech. Podczas treningów korzystały z hali do siatkówki plażowej zlokalizowanej na terenie CRS Ukiel przy ul. Olimpijskiej. Stąd – niezależnie od pogody – mogły realizować zaplanowane zajęcia.

Teraz wracają do ligowych rozgrywek. Na co dzień reprezentują bowiem barwy Chemika Olsztyn.

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?

Czy Twoja firma jest gotowa na kontrolę RODO?

Obsługa RODO, czyli outsourcing zapewniający spokój.

Najazd kablowy – mały element, który chroni wielkie instalacje

Czym jest najazd kablowy i dlaczego stał się standardem ochrony przewodów.
reklama
reklama