fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiat Olsztyński wyróżniony przez parę prezydencką

OlsztynPowiat Olsztyński wyróżniony przez parę prezydencką

Projekt „Rozwój systemu rodzicielstwa zastępczego w powiecie olsztyńskim” – otrzymał nominację w konkursie „Dobry Klimat dla rodziny”. Powiat Olsztyński był jedynym przedstawicielem Warmii i Mazur w zaszczytnym gronie nominowanych. Uroczysta gala finałowa odbyła się 15 maja w Pałacu Prezydenckim.

reklama

W tym roku do konkursu samorządy miast, gmin, powiatów i województw zgłosiły 253 inicjatywy. Powiat Olsztyński jest jedynym przedstawicielem Warmii i Mazur w gronie nominowanych.

– Zaczynamy tworzyć taką rodzinę samorządów, które dbają właśnie o rodzinę – mówiła podczas spotkania małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i zachęcała do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

reklama

Z kolei prezydent Bronisław Komorowski stwierdził: – Mamy coraz lepszy klimat dla rodziny i to widać także w tej sali. Dziękuję wszystkim, którzy chcieli ten dobry klimat dla polskiej rodziny tworzyć.

Łukasz Michnik kolejny raz punktuje ministra Pobożego

Nagrody wręczono w trzech kategoriach. Powiat Olsztyński otrzymał nominację w kategorii „Rodziny wielodzietne wartością dla wspólnoty lokalnej”. Pamiątkowy dyplom z rąk Prezydenta RP odebrał starosta olsztyński Mirosław Pampuch.

reklama

– Jesteśmy dumni z naszych rodzin zastępczych i z tego, że para prezydencka dostrzegła działania powiatu na rzecz rodzicielstwa zastępczego. Od lat poprzez tworzenie tych rodzin, szkolenia rodziców i akcje promocyjne wspieramy ten rodzaj pieczy zastępczej. Tu również chciałbym podkreślić i podziękować za zasługi pracownikom i dyrekcji PCPR w Olsztynie – mówił starosta.

Zorganizowanie sprawnego systemu rodzinnej pieczy zastępczej stało się dla powiatu priorytetem, jak podkreśla dyrektor PCPR w Olsztynie Arkadiusz Paturej.

– Już w 2003 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie bazowało na standardach europejskich w tej dziedzinie. Cały system opieki zastępczej budujemy w powiecie od wielu lat, choć jeszcze przed nami dużo pracy – wyjaśnia Paturej.

Ostra wymiana zdań pomiędzy Łukaszem Michnikiem a Błażejem Pobożym na Twitterze

Konsekwencja działania spowodowała, że w powiecie istnieje obecnie 205 rodzin zastępczych, w tym 21 zawodowych rodzin zastępczych oraz 4 domy dla dzieci. Opieką otoczonych jest 400 dzieci.

 

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]
Dożynki w Dobrym Mieście. Pojawiło się więcej polityków niż rolników?