7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach od czwartku w nocy

WiadomościZmiana organizacji ruchu przy cmentarzach od czwartku w nocy

Zmiana organizacji ruchu przy olsztyńskich cmentarzach będzie obowiązywała od godz. 23.30 w czwartek i będą aktualne do godz. 4 rano w sobotę – poinformowała policja. Samorząd i policja zachęca do korzystania z komunikacji publicznej.

reklama

Największy olsztyński cmentarz znajduje się w miejscowości Dywity pod Olsztynem. Po zmianie organizacji ruchu ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej).

Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

W Olsztynie wzrasta popularność pochówków urnowych. Nowa inwestycja przy ul. Poprzecznej
reklama

Olsztynie cmentarz znajduje się na ul. Poprzecznej. Jedna z prowadzących do tego cmentarza ulic – Jagiellońska – jest aktualnie remontowana. Mimo to do ruchu zostanie oddany do użytku odcinek Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

W dniu Wszystkich Świętych do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu ze sklepu „Biedronka” do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej). Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające w tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami.

W Olsztynie wzrosną ceny pochówków
reklama

Inny dojazd do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Łącznik ul. Cicha-ul. Zamenhofa będzie dwukierunkowy na całej długości.

Najsprawniej i najwygodniej do olsztyńskich cmentarzy będzie można dojechać autobusami komunikacji miejskiej, które do 3 listopada będą kursować w rozszerzonym zakresie, m.in. będą uruchomione linie specjalne, inne linie będą wydłużone.

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach od czwartku w nocy

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
ZCK podał statystyki pochówków w Olsztynie za zeszły rok
W Olsztynie wzrasta popularność pochówków urnowych. Nowa inwestycja przy ul. Poprzecznej