fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Olsztyńska policja zatrzymała mężczyznę który chciał przemocą usunąć konstytucyjny organ RP

WiadomościOlsztyńska policja zatrzymała mężczyznę który chciał przemocą usunąć konstytucyjny organ RP

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Olsztyna wspomagani przez funkcjonariuszy straży granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 4 lat i 8 miesięcy więzienia „za przestępstwa wymierzone w konstytucyjne organy RP, nabywanie, gromadzenie i posiadanie bez wymaganego zezwolenia substancji i przyrządów wybuchowych”.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski poinformował, że poszukiwany to 60-letni mieszkaniec podolsztyńskiej gminy Purda. Mężczyzna został skazany na 4 lata i 8 miesięcy więzienia za to, że w latach 2014-2017 r. „nabywał, gromadził i posiadał w miejscu zamieszkania niebezpieczne przyrządy i substancje, które mogły być użyte do wyrobu materiałów wybuchowych i mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach”.

Mężczyzna po zatrzymaniu przez policję przebywał w areszcie. W 2018 roku został z niego zwolniony i czekał na uprawomocnienie się wyroku sądowego, co nastąpiło w sierpniu 2019 roku.

Policja zakończyła poszukiwania zaginionego  Robert z Olsztyna

„60-latek nie zamierzał wracać za więzienne mury. Gdy się nie stawił do odbycia kary Sąd Okręgowy w Olsztynie we wrześniu wydał za nim list gończy. Od tego czasu mężczyzna przestał być widywany w miejscu zamieszkania” – poinformował Markowski. Przyznał, że 60-latek często zmieniał miejsce ukrywania się. Gdy wrócił w rodzinne strony został zatrzymany.

„Był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych, jednak w chwili zatrzymania nie stawiał oporu. Wczoraj trafił za więzienne mury, gdzie spędzi resztę zasądzonej kary” – poinformował Markowski.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze