26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata

WiadomościKontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata

Na dwa dni przed pucharowym starciem z liderem PKO BP Ekstraklasa Wisłą Płock, w siedzibie Stomilu Olsztyn doszło do miłej uroczystości. Na konferencji prasowej ogłoszono przedłużenie kontraktu sponsorskiego z jednym z głównych sponsorów „Dumy Warmii”, firmą Budimex.

reklama

– Jesteśmy zaszczyceni, że, za naszym pośrednictwem, firma Budimex SA zdecydowała się rozszerzyć zakres promocji swojej marki na terenie Olsztyna oraz całego województwa warmińsko-mazurskiego. Podpisany dziś aneks rozszerza nasze działania o nowe usługi świadczone przez Stomil Olsztyn względem naszego wieloletniego partnera na kolejne dwa lata, m. in., na polu prowadzonej przez spółkę rekrutacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finału prowadzonych rozmów, które doprowadziły do zwiększenia finansowania naszego klubu. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu okazanemu przez Budimex SA, oraz za pośrednictwem firmy, będziemy mogli, pod szyldem “Dumy Warmii”, rozwijać sport nie tylko pierwszoligowy, ale również młodzieżowy – powiedział Robert Jurga Prezes Zarządu Stomil Olsztyn S.A.

W maju 2016 roku doszło do podpisania pierwszej umowy sponsorskiej Budimexu ze Stomilem Olsztyn. Żółty logotyp potentata budowlanego widniał na m.in. koszulkach oraz banerach reklamowych przez co mocno utrwaliło się kibicom. Teraz umowę przedłużono o kolejne dwa lata.

reklama

– Jesteśmy partnerem Stomilu Olsztyn od 2016 roku i z satysfakcją przedłużamy umowę sponsoringową, łączącą Budimex i Stomil Olsztyn na kolejne dwa lata. W ramach zawartego porozumienia oddłużamy też klub na kwotę blisko sześćset tysięcy złotych. Byliśmy przez te ostatnie lata z piłkarzami i kibicami Stomilu zarówno w chwilach radości, ale też bardzo trudnych. Uważamy współpracę z klubem za bardzo korzystną dla obu stron. Wiążemy się z klubem w większym stopniu, wykorzystując go jako dźwignię marketingową, także do poszukiwań pracowników i employer brandingu. Jesteśmy szczęśliwi z wyników piłkarzy, szczególnie w rundzie wiosennej i jesiennej rundy w 2019 roku. Aktualna pozycja Stomilu w tabeli jest najlepsza od pięciu lat. Jesteśmy mocno zaangażowani w działania prospołeczne na terenie województwa: w 2015 roku otworzyliśmy Strefę Rodzica w szpitalu dziecięcym w Olsztynie i w Biskupcu w 2018 roku. Wspieramy od lat Mistrzostwa Żeglarzy Niepełnosprawnych w Giżycku. Kilka dni temu związaliśmy się także umową sponsoringową także z trzecioligowym zespołem Sokół Ostróda. Dofinansowujemy lokalne fundacje. Dotrzymujemy słowa w budownictwie i w rozwijaniu warmińsko-mazurskiego sportu – Cezary Mączka, dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimex SA.

Cezary Mączka podkreślił też rolę Budimexu w naszym kraju: – Budimex, jako największa firma budowlana w Polsce, to nie tylko sukces ekonomiczny, ale to także pewna społeczna odpowiedzialność biznesu. Wsparcie klubu na Warmii, gdzie jesteśmy obecni również biznesowo, uważamy za nasz obowiązek. W gwoli wspomnienia, nasze inwestycje w tym regionie to blisko dwa miliardy złotych w postaci obwodnic Olsztyna oraz Ostródy, ulicy Towarowej, dróg S7 Miłomłyn-Ostróda, DK57 w Szczytnie. Jesteśmy obecni w biznesie, chcemy także być i w sporcie.

Podczas konferencji obecni byli trener Stomilu Olsztyn Piotr Zajączkowski oraz zawodnicy: Rafał Remisz i Piotr Skiba.

reklama

– Nie było mnie tutaj przez okres trzech lat – mówił Rafał Remisz. – Cały czas śledziłem losy klubu. Miałem kontakt z kolegami z drużyny i naprawdę jestem podbudowany oraz zaskoczony zmianami od momentu kiedy odszedłem do chwili, gdy powróciłem do Stomilu. Zdążyłem być w międzyczasie w dwóch innych klubach i po powrocie mogę śmiało stwierdzić, że są bardzo dobre warunki do trenowania. Wszystko rowizja się pod kątem sportowym, a także zaplecza. Jestem szczęśliwy, że mogłem powrócić do rodzinnego miasta i grać w klubie.

Piotr Zajączkowski: – Przychodziłem do zespołu jako trener w bardzo trudnym momencie. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Cieszę się, że rodzina Stomilu zwiększa się, bo przyjście każdego inwestora, sponsora oraz kibiców to wsparcie klubu. Bardzo dużo dostaję telefonów z różnych części Polski, bo nasze mecze ostatnio są bardzo często transmitowane w telewizji i są pochwały związane z grą drużyny.

Piotr Skiba: – Chciałbym podziękować za wsparcie firmie Budimex. Jest do dobry sygnał, że idą lepsze czasy dla Stomilu. Mamy jasno postawiony cel – Ekstraklasa za dwa, trzy lata. My lubimy takie cele i chcielibyśmy odwdzięczyć się dobrą grą.

Budimex SA jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Najczęściej firma realizuje usługi jako wykonawca generalny, a dotyczą one głównie infrastruktury drogowej, lotniczej, kolejowej i lotniskowej. Poza Polską, Budimex SA prężnie działa też na rynku niemieckim, gdzie zajmuje się m.in. produkcją prefabrykatów, elementów żelbetowych i stalowych konstrukcji. Akcje przedsiębiorstwa są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większościowym udziałowcem spółki jest holenderska firma Valivala Holdings B.V. Amsterdam, właściciel 55,1 proc. akcji Budimex SA. Z kolei strategicznym inwestorem firmy jest hiszpański koncern Ferrovial.

Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata Kontrakt sponsorski Budimexu ze Stomilem podpisany na dwa lata

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane