0
-9.6 C
Olsztyn
sobota, 10 stycznia, 2026
reklama
zamów reklamę

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W Olsztynie odbędą się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie

OlsztynW Olsztynie odbędą się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie

W hali „Urania” odbędą się II Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie o Puchar Marszałka. Wydarzenie w głównej mierze skierowane jest do młodzieży, a sam turniej ma być rozpatrywany jak typowy, konwencjonalny turniej międzyszkolny. Podczas wydarzenia zawodnicy z całego województwa zmierzą się Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 20 oraz Tekken 7.

reklama

Do samych kwalifikacji turnieju CS: GO zapisało się 60 reprezentacji szkół z regionu. Pula pieniężna przeznaczona na nagrody to 10 000 zł. Poza częścią turniejową organizowane będą również inne strefy, tj. Strefa Free2Play, Strefa prelekcji oraz Strefa klubu Stomil. Wszystko kompletnie za darmo.

Całkowicie otwarta dla uczestników strefa Free2Play będzie skupiała w sobie mnóstwo różnorodnych atrakcji – w tym stanowiska komputerowe oraz konsolowe retro gier, symulatory virtual reality, wystawę dronów wraz z symulatorami lotu, stanowiska gier nowoczesnych, wystawy broni białej czy strefa chill out.

reklama

Stworzona, z myślą o żądnych wiedzy uczestnikach, strefa wykładów i warsztatów będzie skupiała w jednym miejscu fachowców z wielu dziedzin.

Zaplanowane wykłady i warsztaty:
1. Co jeść, żeby wygrać – ABC diety esportowca
2. Paint w służbie artysty czyli słów kilka o ewolucji sztuki graficznej
3. Cyberpunk czy cyberbullying? Co było pierwsze?
4. Palec w oko – podstawy Krav Magi
5. Preppersi na propsie – Jak przeżyć podczas apokalipsy?
6. Z czym się je kryptowaluty?
7. Słowiańskie potwory – appki w służbie regionu
8. Dzień z życia weganina

Ważnym elementem całych Mistrzostw będzie strefa stworzona przez klub Stomil Olsztyn. W tej strefie będą odbywać się rozgrywki związane ze sportem konwencjonalnym, a całość będzie dodatkowo urozmaicała obecność graczy z pierwszego składu olsztyńskiego klubu oraz działaczy Akademii Sportu.

Organizatorem Mistrzostw jest Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego i AstroBoyz, przy współpracy Klubu Stomil Olsztyn. Ponadto wydarzenie uzyskało patronat honorowy Prezydenta Miasta Olsztyna.

Mistrzostwa odbędą się 7 listopada br. w godzinach 8:00 – 19:00.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Stylowe wnętrze jako proces – jak łączyć meble, światło i dodatki bez chaosu

Konsole, komody i witryny – meble drugiego planu, które robią różnicę.

Buty Bennon – co warto wiedzieć przed zakupem?

Na co zwrócić uwagę kupując buty robocze?

Jak urządzić salon, w którym naprawdę się żyje? Pięć błędów, które kosztują Twój komfort

Większość z nas automatycznie ustawia kanapę pod ścianą. Problem w tym, że często to rozwiązanie pozbawia salon przytulności i funkcjonalności.

Kormoran Kortowiady dla Braci Figo Fagot

Bracia Figo Fagot dzięki głosom publiczności wystąpią ponownie podczas Kortowiady 2026!

Magazyn, który pracuje za firmę – kiedy obsługa staje się przewagą

Obsługa magazynowa jako element strategii biznesowej.

Mszyce pod kontrolą – jak rozpoznać problem i skutecznie chronić rośliny

Mszyce to jeden z najbardziej problematycznych szkodników.

Ruszyła przedsprzedaż osiedla TEMPO. Nowy standard mieszkania w Olsztynie

To osiedle dla tych, którzy chcą mieszkać nowocześnie, bez konieczności rezygnowania z komfortu lub długich dojazdów.

Prawo jazdy i obowiązki kierowcy – o czym pamiętać przed wyjazdem na drogę?

Jakie są najważniejsze obowiązki kierowcy po odebraniu prawa jazdy?

Utylizacja dokumentów w warszawskiej branży transportowej

Dlaczego dokumenty z transportu wymagają szczególnej uwagi?

Kupno mównicy z pleksi czy wynajem? Co bardziej się opłaca

Kupno vs wynajem mównicy – porównanie kosztów i korzyści
reklama
reklama