fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Tytuł Lekarza Rynku Zdrowia 2019 dla prof. Larysza, neurochirurga ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie!

WiadomościTytuł Lekarza Rynku Zdrowia 2019 dla prof. Larysza, neurochirurga ze Szpitala Dziecięcego...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wczoraj wieczorem, podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień jubileuszowego XV Forum Rynku Zdrowia, poznaliśmy laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2019 – wyróżnień przyznawanych w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy czołowego branżowego magazynu i portalu Rynek Zdrowia. Wśród wyróżnionych znaleźli się w tym roku, m. in. prof. Jacek Moll (Lider Rynku Zdrowia) i Ewa Minge (Osobowość Rynku Zdrowia). Laur specjalny i tytuł Lidera 15-lecia Rynku Zdrowia otrzymał prof. Marian Zembala.

reklama

W tym zacnym gronie, w kategorii Lekarz Rynku Zdrowia Portret Polskiej Medycyny 2019 otrzymał dr hab. prof. nadzw. Dawid Larysz, neurochirurg z Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. To jedyny lekarz w Polsce, któremu przyznano w tym roku to zaszczytne wyróżnienie.

Tak uzasadniono przyznanie tej nagrody: „16 lipca 2019 roku, prof. Dawid Larysz wraz zespołem Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w zakresie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przeprowadził nowatorską – bo pierwszą w Polsce i dopiero drugą w Europie – operację u 8-letniej Weroniki. Dziewczynka urodziła się wrodzoną wadą genetyczną, która objawia się nieprawidłową budową kości czaszki i twarzy. Prof. Larysz, wraz z zespołem olsztyńskiego szpitala przeprowadzili operację, podczas której zastosowano nie tylko planowanie w wirtualnej rzeczywistości, ale także zindywidualizowane szablony operacyjne oraz zindywidualizowane implanty i dystraktory. Operacja była potrzebna, by zwiększyć objętość czaszki dziewczynki, aby jej mózg mógł się w rozwijać prawidłowy sposób. Brak tej możliwości może zagrażać zdrowiu i życiu pacjentki.”

Policjanci z drogówki pomogli kobiecie, której życie i zdrowie było zagrożone
Tytuł Lekarza Rynku Zdrowia 2019 dla prof. Larysza, neurochirurga ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie!
Autor zdjęcia: Rynek Zdrowia
reklama

Oto co powiedział odbierając nagrodę:
– Nie będzie niczym odkrywczym, jeśli powiem, że do tego sukcesu przyczynił się cały szereg osób. Chciałbym szczególnie podziękować rodzicom i samym małym pacjentom z rzadkimi chorobami, jakie leczymy, za to, że obdarzyły nas zaufaniem. Jeszcze nie tak dawno te dzieci wyjeżdżały na leczenie za granicę. W tej chwili jesteśmy w stanie wszystko to robić w Polsce. Na pewno do tego przyczynili się lekarze. Nie tylko chirurdzy, m. in. dr Krzysztof Dowgierd – chirurg szczękowo-twarzowy, ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, ale także anestezjolodzy, diagności, personel pielęgniarski, i to nie tylko ten na Sali operacyjnej, ale także ten, który nazywany jest przez dzieci i rodziców” ciociami” i opiekuje się tymi dziećmi na co dzień – wyliczał prof. Dawid Larysz.

Otwarto pierwszy w regionie oddział geriatryczny

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatką Portretów Polskiej Medycyny została dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, która otrzymała tytuł Menedżera Rynku Zdrowia 2018.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama