fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

33-latek podejrzany o podpalenie kościoła

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie drzwi zabytkowego kościoła. Mężczyzna miał to zrobić – jak sam tłumaczył – ze złości, po kłótni z sąsiadami. Grozi mu kara do 8 lat więzienia – podała we wtorek olsztyńska policja.

Jak poinformował sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, we wrześniu w jednym ze sklepów na terenie gminy Biskupiec doszło do sprzeczki między 33-latkiem i jego sąsiadami. „Po awanturze 33-latek wrócił do domu i postanowił dać nauczkę osobom, które publicznie się z niego naśmiewały oraz rozładować swoje negatywne emocje” – podała policja.

Mężczyzna podłożył ogień pod drzwi zabytkowej wieży kościoła, następnie podpalił drewniany wóz znajdujący się wewnątrz zabudowań sąsiadów, po czym wrócił do domu i położył się spać. W tym czasie, oficer dyżurny komisariatu policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o pożarze kościoła.

Na miejsce wysłano policyjny patrol, który w drodze na miejsce zobaczył palący się drewniany wóz. Policjanci rozpoczęli akcję gaśniczą, po to by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. Następnie strażacy przejęli gaszenie ognia. Zapobiegli spaleniu stodoły, jednak ogień strawił drzwi kościoła ewangelickiego i drewniany wóz.

„Na podstawie zebranych dowodów, funkcjonariusze wytypowali osobę podejrzewaną o te czyny. To 33-letni mieszkaniec gminy Biskupiec. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie wpływem silnych emocji oraz dużej dawki spożytego alkoholu, a przebudziwszy się w nocy był przekonany, że opisywane wydarzenia nie miały w rzeczywistości miejsca, a były jedynie senną marą”- wyjaśnił Jurkun.

33-latek usłyszał zarzuty zniszczenia obiektu należącego do rejestru zabytków oraz drewnianego wozu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...