Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4.1 C
Olsztyn
sobota, 25 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Rozpoczął się proces obywatela Indii, oskarżonego m.in. o podwójne zabójstwo

reklama

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się w środę proces obywatela Indii, oskarżonego o podwójne zabójstwo i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby. Do zbrodni doszło w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie mieszkali cudzoziemcy pracujący w jednej z przetwórni.

Ofiarami są Egipcjanin oraz rodak sprawcy.

Pod koniec czerwca prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Jacobowi K. (obywatelowi Indii) oskarżonemu o zabójstwo Haithama E. (obywatela Egiptu) i Venkatesha P. (obywatela Indii) oraz usiłowanie zabójstwa Arunkumara T. (obywatela Indii).

reklama

Do zbrodni doszło tuż 23 grudnia 2018 r. w jednym z gospodarstw agroturystycznych w gminie Olsztynek. Przy czym prokurator przyjął, że oskarżony w czasie popełnienia tych czynów miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem.

Przed sądem oskarżony przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Opowiadał w nich, że przyjechał do Polski, by podjąć pracę. Zanim zaczął pracował w olsztyneckiej firmie przetwórczej, zatrudniał się w innych miejscach. Tam nie dostawał wynagrodzenia. Pod koniec 2018 r. uzyskał kontakt do agencji pośrednictwa pracy w Warszawie, która zaproponowała mu zatrudnienie w jednej z firm w Olsztynku, wraz z grupą obcokrajowców pochodzących głównie z Indii.

Agencja zakwaterowała obcokrajowców w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. 11 grudnia 2018 r. Jacob K. rozpoczął pracę. Jednak po zaledwie kilku dniach został zwolniony z pracy, ale mimo to nadal przebywał w miejscu zakwaterowania. Tymczasem pomiędzy Jacobem K. a współlokatorami narastał konflikt, którego powodem miało być m.in. wszczynanie przez niego awantur i kłótliwość.

Oskarżony twierdził, że powodem były sprawy finansowe. Pożyczył od jednego z kolegów pieniądze, które – jak twierdzi oskarżony – oddał. Innego zdania był pożyczkodawca. Oskarżony twierdził, że współlokatorzy nękali go i chcieli się go pozbyć.

22 grudnia 2019 r. Haitham E., pełniący z ramienia warszawskiej agencji pośrednictwa pracy funkcję nieformalnego „brygadzisty”, poinformował agencję o problemach z Jacobem K., po czym otrzymał od jej pracownika polecenie, aby następnego dnia umieścić go w autobusie do Warszawy.

Dzień później około godz. 9 Jacob K. był w pokoju wraz z Haithamem E. oraz Arunkumarem T. i Venkateshim P. Zgodnie z ustaleniami prokuratora pomiędzy Jacobem K. a Haithamem E. doszło do kłótni. W pewnym momencie oskarżony zaatakował Haithama E., uderzając go z dużą siłą nożem w klatkę piersiową i zabijając go.

Następnie Jacob K. co najmniej czterokrotnie uderzył Venkatesha P. nożem, mierząc w klatkę piersiową i powodując również jego zgon. Arunkumar T., widząc przebieg zdarzenia, próbował uciec. Jacob K. zastąpił mu drogę i uderzył go nożem, ale pokrzywdzony skutecznie osłonił się ręką. Arunkumar T. otrzymał jeszcze co najmniej trzy ciosy nożem. Jednak ostatecznie uciekł i znalazł bezpieczne schronienie.

Jacob K. jeszcze w tym samym dniu został zatrzymany, a w kolejnym dniu sąd zastosował wobec niego środek tymczasowy areszt.

W rozprawie z udziałem oskarżonego biorą udział tłumacze, ponieważ nie zna on jakiegokolwiek języka europejskiego. Dlatego sąd zapewnił oskarżonemu cudzoziemcowi dwóch tłumaczy — z języka malajalam (język ojczysty oskarżonego i zarazem jedyny, którym się posługuje) na język angielski oraz z języka angielskiego na polski. Kolejne rozprawy zaplanowano na czwartek i piątek.

reklama

styczeń, 2020

27STY18:00W KIERACIE UBOJNISala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Darmowe,Literatura,Spotkania,Wykłady

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X