Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4.1 C
Olsztyn
sobota, 25 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Bronisław Komorowski w Olsztynie krytykuje Lecha Wałęsę [FOTO]

reklama

Jestem konsekwentny w swoich deklaracjach poparcia, popieram Koalicję Obywatelską – podkreślił we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski odnosząc się do słów Lecha Wałęsy o tym, że wycofuje się z głosowania na PO.

B. prezydent Lech Wałęsa we wtorkowym wpisie na Facebooku zwrócił się do Platformy Obywatelskiej o zwolnienie go z danego publicznie słowa, że będzie głosował na PO; zadeklarował, że w tych wyborach chce wesprzeć prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.

„Rozumiem, że pan prezydent (Wałęsa) przenosi się do Krakowa, bo o ile wiem Kosiniak-Kamysz kandyduje w Krakowie właśnie” – mówił Komorowski we wtorek podczas konferencji prasowej w Olsztynie. (Kosiniak-Kamysz jest „jedynką” na liście PSL w Tarnowie).

reklama

Komorowski dodał, że jest zameldowany w Warszawie i tam będzie głosował. „Jestem też konsekwentny w swoich deklaracjach poparcia, popieram Koalicję Obywatelską” – podkreślił b. prezydent. Na pytanie czy wycofanie poparcia przez Wałęsę może zaszkodzić Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że „każdy musi to sam ocenić”. „Mam nadzieję, że moje poparcie nie zaszkodzi” – żartował.

B. prezydent był też pytany, czy widzi szansę na lepszy wynik KO niż pokazują to sondaże. Według Komorowskiego najważniejszym sondażem są same wybory. „I radziłbym nie dzielić skóry na niedźwiedziu zbyt wcześnie PiS-owi, bo taka nadmierna pewność siebie zawsze graniczy z arogancją, a za to raczej wyborcy karzą a nie nagradzają” – zauważył.

Zdaniem Komorowskiego z sondaży wynika, że szanse „są absolutnie wyrównane”, bo jeśli by zsumować głosy na całą opozycję to są one bardzo zbliżone do poparcia, jakie uzyskuje Zjednoczona Prawica.

„Warto o tym pamiętać, bo wszyscy o tym wiedzą, że tylko koalicja w przyszłości w parlamencie będzie mogła zbudować większość zdolną do odebrania rządów Prawu i Sprawiedliwości, więc trzeba te wyniki sumować” – podkreślił.

Według b. prezydenta, jeśli chodzi o perspektywę wyborczą, szczególnie „zachęcająco” wygląda sprawa wyborów do Senatu. „Dlatego warto, z mojego punktu widzenia, popierać kandydatów do Senatu uzgodnionych w ramach szeroko pojętej opozycji demokratycznej, że to jest naprawdę realna szansa na uzyskanie senackiej większości” – ocenił.

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie b. prezydent udzielił poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej do Senatu z okręgu 86 Jarosławowi Słomie oraz kandydatom z listy KO w okręgu olsztyńskim do Sejmu.

reklama

styczeń, 2020

25STY(STY 25)19:00Koncert: Carnage + support II OlsztynCarpenter Inn Irish Pub, Stare Miasto 3

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X