fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wstrzymane treningi drużyny. Co dalej ze Stomilem?

OlsztynWstrzymane treningi drużyny. Co dalej ze Stomilem?

Powodem przestoju jest zaleganie klubu z wypłatami – wyjaśnili piłkarze Dumy Warmii, którzy podjęli decyzję o zawieszeniu treningów.

reklama

Swoje stanowisko członkowie drużyny Stomilu Olsztyn przedstawili na wtorkowej (10.11) konferencji prasowej. Piłkarze zdecydowali się wstrzymać treningi. Była to wspólna decyzja kolegów z drużyny – podkreślił kapitan zespołu, Janusz Bucholc – a jej powodem były problemy finansowe klubu. Konkretniej – zaległości w wypłacaniu im pensji.

Jak sprecyzował Janusz Bucholc, członkowie drużyny otrzymali tylko połowę z należnych im wypłat i są w takiej sytuacji zmuszeni do szukania innej pracy. Gdy w połowie listopada upłyną dwa miesiące bez wynagrodzenia, piłkarze będą mogli starać się o rozwiązanie swoich umów z winy klubu. Członkowie drużyny Stomilu podkreśli także, że mimo trudnej sytuacji rzetelnie przygotowywali się do meczów, co miało realne przełożenie na wyniki spotkań i miejsce klubu w tabeli.

reklama

W sobotę Stomil Olsztyn ma zaplanowane kolejne spotkanie ligowe – mecz z Miedzią Legnica. W tej sytuacji nie wiadomo jednak, czy zawodnicy Dumy Warmii wyjdą na boisko.

Całej sprawy nie skomentował jeszcze sam prezes Stomilu Olsztyn, Mariusz Borkowski, który przebywa służbowo poza granicami Polski.

reklama

stomil konferencja wyplaty (2)

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia