Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4.4 C
Olsztyn
piątek, 22 Listopad, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

26LIS(LIS 26)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

Sąd łaskawy dla oficerów wojska, którzy zrobili rozróbę w hotelu

reklama

Prawomocny jest wyrok, zgodnie z którym trzej oficerowie Wojska Polskiego oskarżeni o znieważenie policjantów i strażnika miejskiego w Giżycku, muszą zapłacić grzywny od 7, 2 tys. zł do 10 tys. zł. Sąd okręgowy w Olsztynie rozpatrujący apelację, zmniejszył jedynie zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych.

Do incydentu z udziałem trzech oficerów – służących wówczas w 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej – doszło we wrześniu 2016 r. w jednym z giżyckich hoteli.

Jak przypomniał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie wydający wyrok w tej sprawie, oficerowie pojawili się późnym wieczorem w giżyckim hotelu i będąc już pod wpływem alkoholu zaczęli przeszkadzać innym gościom. Z tego powodu obsługa baru wezwała patrol złożony z policjantki i strażnika miejskiego. Wojskowi stawiali opór i byli agresywni, więc wezwano na pomoc drugi patrol – policjanta i policjantkę. Wyprowadzanie żołnierzy z hotelu trwało ok. 40 minut. Wezwano także Żandarmerię Wojskową. Doszło do szarpaniny, interweniujący funkcjonariusze doznali urazów kończyn. Oficerowie byli uczestnikami misji wojskowych w Afganistanie.

reklama

Podczas tego zajścia wojskowi byli po cywilnemu, mieli po 2 i 3 promile alkoholu we krwi. Przesłuchani przez prokuratora w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Potem w trakcie procesu przyznali się do winy ale nie złożyli wyjaśnień. Złożyli je dopiero na samym końcu.

Według sądu, to dowodzi, że z powodu upojenia alkoholowego nic nie pamiętali, a wyjaśnienia złożyli w taki sposób, by były dla nich korzystne.

W marcu tego roku Sąd Rejonowy w Giżycku uznał oskarżonych za winnych znieważenia trojga policjantów i strażnika miejskiego, a także stosowania gróźb i przemocy wobec funkcjonariuszy, w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wyrok dotyczący grzywien zaś częściowo o połowę zmniejszył zadośćuczynienia, które muszą zapłacić oskarżeni.

Arkadiusz K., który został uznany również za winnego naruszenia nietykalności cielesnej jednego z pracowników hotelu, został skazany na karę łączną grzywny w kwocie 9,6 tys. zł, Piotra B. skazano na karę łączną grzywny w kwocie 10 tys. zł, a Robertowi J. wymierzono karę łączną grzywny w kwocie 7,2 tys. zł.

Sąd zasądził również od oskarżonych kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę dla dwóch pokrzywdzonych policjantek, policjanta oraz strażnika miejskiego.

Zaraz po incydencie w giżyckim hotelu, ówczesny dowódca 15. Brygady zdecydował o zwolnieniu tych trzech oficerów z zajmowanych stanowisk, co oznaczało, że przestali służyć w tej jednostce. Natomiast Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych – jak informował wówczas rzecznik dowództwa RSZ ppłk Szczepan Głuszczak – podjął wtedy decyzję o wszczęciu procedury zmierzającej do usunięcia ze służby wojskowej trzech oficerów w związku z wydarzeniami Giżycku.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X