fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dokąd jeżdżą w delegację ratuszowi urzędnicy?

OlsztynDokąd jeżdżą w delegację ratuszowi urzędnicy?

Informacji na temat wyjazdów pracowników Urzędu Miasta magistrat udzielił w odpowiedzi na interpelację radnego Smolińskiego. W jakie miejsca i za ile podróżują za granicę urzędnicy?

reklama

Interpelacja dotycząca służbowych podróży urzędników została złożona przez radnego Grzegorza Smolińskiego (PiS) 16 października. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta o udostępnienie szczegółowego zestawienia zagranicznych wyjazdów władz miasta i pracowników ratusza, uwzględniając m.in. ich cel oraz poniesione koszty.

W odpowiedzi na zapytanie udostępniono wykaz ich wyjazdów służbowych za granicę w latach 2014-2015. Jak wynika z informacji podanych przez Urząd Miasta, w tym czasie ponad 10 razy urzędnicy wyjeżdżali do Kaliningradu, m.in. aby złożyć wizytę w szkole współpracującej z jedną z olsztyńskich placówek, w ramach Dni Kultury Słowiańskiej czy współpracy partnerskiej między miastami. Jedna z droższych wizyt w Kaliningradzie – dwóch urzędników spędziło 4 dni na targach turystycznych – kosztowała niemal 6 tys. złotych.

reklama

Przedstawiciele miasta wyjeżdżali także służbowo na Zachód. W ubiegłym roku troje z nich odwiedziło m.in. Brukselę w związku z realizacją programu Erasmus+ (4-dniowy pobyt, 4 310 zł), jedna urzędniczka reprezentowała Olsztyn na konferencji w Dublinie, a inny pracownik Urzędu Miasta uczestniczył w szkoleniu z energooszczędnych nowoczesnych technologii w Madrycie.

Najdalej wyprawiła się za to Dorota d’Aystetten, pełniąca funkcję doradcy prezydenta miasta ds. specjalnych projektów społecznych, która na początku listopada przebywała w Singapurze na World Architecture Festival, reprezentując nasze miasto. Olsztyński kompleks rekreacyjno-sportowy nad jeziorem Ukiel został bowiem zakwalifikowany do finału międzynarodowego konkursu. Na ten wyjazd pobrano zaliczkę w wysokości ponad 3 tys. złotych.

reklama

Kompletne zestawienie wyjazdów służbowych urzędników w latach 2014-2015 można znaleźć TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia