fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

O tramwajach z nauczycielami

OlsztynO tramwajach z nauczycielami

Miasto konsekwentnie realizuje działania mające przygotować mieszkańców na uruchomienie linii tramwajowej. Tym razem edukowani byli pracownicy szkół. 

reklama

Niedawno władze Olsztyna udostępniły “Poradnik tramwajowy”, mający pomóc zmotoryzowanym olsztynianom odnaleźć się na drodze razem z nowym dla wielu z nich środkiem transportu. Na tym jednak nie koniec edukacyjnych działań.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przy współpracy z Urzędem Miasta zorganizował specjalne szkolenie. Na pierwszym spotkaniu zjawiło się ponad 60 dyrektorów i nauczycieli z olsztyńskich szkół.

reklama

Wstępem do omówienia konkretnych zasad poruszania się po zmodernizowanych drogach był wykład olsztyńskiego Oficera Rowerowego, Mirosława Arczaka, na temat idei i zasad zrównoważonej mobilności. To ona leży bowiem u podstaw szeregu zmian wprowadzanych na terenie Olsztyna – podaje olsztyński ratusz. Zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie dróg i skrzyżowań, na których będzie się odbywać ruch tramwajowy, przedstawił egzaminator z WORD w Olsztynie, Marcin Kiwit.

Prezydent z aparatem kontroluje budowę linii tramwajowej

Pokazanie i omówienie szeregu sytuacji drogowych, które już niedługo staną się naszą codziennością, uważam za trafiony pomysł – mówi jedna z nauczycielek wychowania komunikacyjnego. – Rodzice coraz częściej liczą bowiem, że szkoły będą w pewnym sensie przekaźnikiem informacji na temat zmian komunikacyjnych w mieście i tego jak się do nich przygotować. Szczególnie, że wiele placówek znajduje się w pobliżu linii tramwajowej.

reklama

Tramwaje z zajezdni mają wyjechać w drugiej części listopada. Pierwsi pasażerowie powinni wsiąść do pojazdów w połowie grudnia.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Barierki znów oszpecą Olsztyn? Pod Wysoką Bramą tramwaj będzie odgrodzony
Zmiany w organizacji ruchu w związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji