fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Nowe osiedle buduje się przy Kortowie

WiadomościNowe osiedle buduje się przy Kortowie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Calamo Park będzie zlokalizowane niedaleko olsztyńskiego kampusu uniwersyteckiego. Mimo że prace dopiero się rozpoczęły, inwestor myśli już o następnych budynkach.  

Inwestycję pomiędzy Kortowem a osiedlem Mleczna realizuje Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Calamo Park, bo taką nazwę będzie nosić osiedle, nawiązuje do położenia na terenie tzn. trzcinowiska kortowskiego, w dolinie rzeki Łyny i blisko natury. – To właśnie zainspirowało nas, aby w nazwie osiedla nawiązać do znaku rozpoznawczego tego miejsca – calamo, co z języka włoskiego oznacza trzcinę – precyzuje IPB.

Olsztyńska inwestycja podzielona jest na etapy. W ramach realizacji pierwszego z nich postawione zostaną 2 budynki 6-kondygnacyjne, które pomieszczą około 80 mieszkań. Już w ubiegłym roku przeciwko takiemu zagospodarowaniu terenu protestowali m.in. olsztyńscy społecznicy. Kontrowersje dotyczyły przede wszystkim wysokości planowanych budynków – według niektórych zbyt wysokich, biorąc pod uwagę dominującą w tej części miasta niższą zabudowę. Te parametry, jak i charakter inwestycji, regulują jednak warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Prace budowlane na tym terenie niedawno się rozpoczęły, a inwestor myśli już o rozszerzeniu osiedla. – Obecnie pracujemy nad koncepcją kolejnego etapu inwestycji. Obejmie on najprawdopodobniej 4 budynki do wysokości 8 kondygnacji – precyzuje Beata Myszkiewicz z Iławskiego Przedsiębiorstwo Budowlanego.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji ma nastąpić pod koniec przyszłego roku.

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze